Написати коментар
Ла-Плата: найширша річка світу

 

Найширша у світі річка протікає в Південній Америці. Називається вона Ла-Плата. Відстань між берегами на ділянці, де річка впадає в Атлантичний океан, досягає позначки — 220 км. У найвужчій ділянці водойми, що розташована на початку річки, відстань між берегами сягає не менш вражаючої позначки — 48 км. 

 

Цікаві факти про найширшу річку світу

● Цей водний потік утворився в результаті злиття двох річок Парани й Уругваю. Сама довжина Ла-Плати становить усього 320 км від злиття річок до Атлантичного океану. 

Назва «Ла-Плата» в перекладі означає «срібна тарілка». Так водойму називають з тієї причини причини, що вона має ідеально плоске й рівне дно.

Наявність широких мілин нерідко ставали причинами застрягання навантажених суден. Максимальна глибина водойми становить усього 20 метрів.

Найширша річка світу виконує роль природного кордону між двома державами. На лівому її березі розташована столиця Уругваю — Монтевідео. Правий берег природного водного потоку омиває мальовничу столицю Аргентини — Буенос-Айрес.

Уперше Ла-Плату виявили іспанські мореплавці, які шукали прохід з Атлантичного в Тихий океан. Після висадки на берег на команду напали аборигени. З усієї команди уцілів лише один 14-річний юнга.

У 1536 році на березі річки заснували першу європейську колонію — Буенос-Айрес.

Бачила Ла-Плата і воєнні битви. Так, неподалік від річки були битви під час Аргентинської війни за незалежність. А 13 грудня 1939 року поряд із річкою відбулася перша велика морська битва Другої світової війни між англійськими кораблями й німецьким важким крейсером «Адмірал граф Шпее».

У цій водоймі живуть багато цікавих тварин. Так, на території річки проживає річковий дельфін, найменший з усіх що на сьогодні існують. Називається він Дельфін Ла-Платський. Особини не перевищують 60 кілограмів, а в довжину зазвичай бувають не більше 1,7 метра. У літню пору вони живуть в океані, а взимку мігрують у річку.

У річці живуть і морські черепахи: каретта, зелена черепаха й черепаха шкіряста. Каретти або логгерхеди дуже великі — приблизно 1 м у довжину і вагою до 150 кілограмів. Вони занесені до Червоної книги. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter