Цікаві факти про різні країни світу

Пропонуємо вашій увазі цікаві факти з різних галузей знань про країни світу. Стаття постійно доповнюється новими відомостями.

 

Цікаві факти про країни світу

● Найбагатша країна світу за ВВП на душу населення, розташована в Європі. Це Люксембург.

● Найбезпечнішими країнами у світі є Монако й Сінгапур, у яких понад 99 % території 24 години на добу проглядається камерами спостереження.

● Найбільша густота населення серед незалежних держав — у Князівстві Монако. Тут вона досягає 16 620 осіб/км²! У Сінгапурі, який стоїть на другій сходинці цього рейтингу, густота населення становить 6 389 осіб/км².

● Якщо не брати до уваги мікродержави на кшталт Монако, то найбільша щільність населення серед великих країн — у Бангладеш 1 002 осіб/км². 

● У Японії в побуті застосовується більше найсучасніших досягнень науки й технологій, ніж у будь-якій іншій країні світу.

● На території Італії розташовані дві країни-анклави. Це Сан-Марино і Ватикан.

● Найстаріша країна в Європі, а також одна з найстаріших у світі — Республіка Сан-Марино, вона була заснована в 301 році.

Франція — найбільш відвідувана іноземцями країна світу.

● Перше у світі місце серед країн за кількістю людей із надлишковою вагою займає Науру, маленька острівна держава в Тихому океані.

● Науру — найменша країна у світі за межами Європи, її площа становить усього 21,3 км².

● Найпосушливіша країна світу — Лівія, тут пустелі займають понад 99 % території. Втім, Єгипет, Саудівська Аравія й Катар за цим параметром цілком могли б із нею посперечатися.

● Перше місце за кількістю озер займає Канада, де їх — приблизно 3 млн. На другому місці стоїть Росія з — приблизно 2 млн озер. Третє місце посіла порівняно невелика країна Фінляндія — приблизно 190 тисяч озер.

● Африканську країну Лесото називають «Королівство в небесах», тому що вона вся розташована високо над рівнем моря. Тут немає жодної точки, яка лежала б нижче 1 400 метрів над рівнем моря. У Лесото навіть зима справжня, зі снігом і хуртовинами.

● Слово «Гвінея» використовується в назвах чотирьох країн. Це Папуа Нова Гвінея, Екваторіальна Гвінея, Гвінея-Бісау та просто Гвінея.

Сомалі не існує як єдина держава вже давно. З початку 90-х років минулого століття країна розвалилася на кілька невизнаних держав і самоврядних областей. Тут панує повна анархія.

● Найнебезпечнішою країною у світі (не в питаннях злочинності, а взагалі) вважаються Філіппіни. Криміногенне становище тут таке собі, але основні проблеми природні лиха. Тут часті руйнівні тайфуни, потужні землетруси, зсуви і виверження вулканів.

● Однією з найбідніших і найбільш економічно відсталих країн є Гаїті. Що цікаво, другу половину острова Гаїті займає Домініканська Республіка, яка є цілком успішною на тлі свого сусіда.

● Перше місце по довжині берегової лінії серед усіх країн світу займає Канада. У неї вона перевищує чверть мільйона кілометрів.

● Найбільш економічно успішною країною Африки є ПАР.

● Ватикан, єдина країна світу, у якій державною мовою є Латина.

Англійська мова є державною в 67 різних країнах світу. Слідом ідуть французька та арабська мови, 61 і 26 відповідно.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах