Гімалаї відіграють велике значення в міфології, літературі, релігії народів Південної Азії. З часом, гори стали центром тяжіння для паломників з Індії та Непалу, а також для альпіністів з усього світу. Відтоді як Едмунд Хілларі і Тенцінг Норгей зійшли на гору Еверест, багато людей поставили собі за мету дослідити невідомі зони Гімалаїв.

 

Цікаві факти про Гімалаї.

-Гімалаї, це найбільший гірський хребет Азії, він є домом для найвищих у світі гірських вершин, включаючи Еверест. Вони являють собою групу гірських районів, розташованих у Південній Азії, включаючи такі країни, як Пакистан, Індію, Бутан, Тибет і Непал.

-Гімалаї складаються з 30 гір і 9 найвищих піків у світі. Вони утворюють стіну між Тибетським плато на півночі, і рівнинами Індійського субконтиненту на півдні. Загальна протяжність Гімалаїв понад 2 400 км, тут розташовані найвищі гірські вершини і найбільші льодовики на Землі.

-Гімалайський хребет був сформований близько 70 мільйонів років тому в результаті зіткнення Індо-Австралійської та Євразійської плит. 

-Буквальний переклад Гімалаїв - «Домівка снігу», він складається з об'єднання двох санскритських слів - «гіма» (сніг) і «алая» (домівка).

-Згідно індуїстської міфології, Гімалаї є домом бога Шиви.

-Гімалайська гірська система є однією з наймолодших гірських систем, яка простягається через шість різних країн, а саме Індію, Непал, Бутан, Тибет, Афганістан і Пакистан.

-Гімалаї найвищі гори у світі, з 30 піками, які підносяться більше ніж на 7000 км. 

-Гімалаї охоплюють 0,4% простору Землі. Їх загальна площа 153295000 кв. км. Клімат в Гімалаях стає холоднішим в залежності від рівня висоти.

-Кліматичні відмінності в горах настільки великі, що мандрівники в цих місцях стикаються з мусонами, повенями, снігопадами, зсувами, землетрусами і сильними вітрами.

-Індо-Австралійська платформа все ще рухається - 67 мм за рік, і протягом наступних 10 мільйонів років вона подолає близько 1500 км.

-Гімалаї охоплюють снігові гори, а також зелені мальовничі долини.

-Гімалаї є одним з найнеприступніших районів світу.

-Кілька великих річок - Ганг, Інд, Брахмапутра, Меконг, Янцзи беруть початок з Гімалаїв або Тибетського нагір'я. Ці гімалайські річки старші, ніж самі гори.

-У долинах між хребтами Гімалаїв, є невеликі поселення місцевих жителів.

-Гімалаї є джерелом трьох основних річкових систем у світі.

-На вершинах гір через екстремальні умови, як-от потужні вітри, холод і нестачу кисню, практично не ростуть рослини.

-Гімалаї служили природним бар'єром протягом тисяч років, запобігаючи раннім контактам між людьми Індії, Китаю та Монголії.

-Цей район перебуває на третьому місці за кількістю снігу і льоду, після Антарктиди та Арктики.

-Гімалаї є найменш відвідуваною частиною Землі, що робить цей район найбільш незайманою частиною планети після Антарктиди.

-Лікарські трави, що ростуть у передгір'ях Гімалаїв, вважаються найчистішими.

-29 травня 1953 Едмунд Хілларі і Тенцінг Норгей стали першими, хто піднявся на Еверест, найвищу вершину світу.

-Щороку під-час сходження на Еверест гине кілька людей.

-У Непалі, Гімалаї називають "Samgarmatha", що означає "Богиня Всесвіту".

-Гора Еверест отримала свою назву від сера Ендрю Вога в 1865 році, на честь його попередника сера Джорджа Евереста.

-Гімалаї роблять значний вплив на циркуляцію повітря і кліматичні умови в сусідніх країнах.

-Тварини, що мешкають в Гімалаях перебувають під постійною загрозою, з причини вирубки лісів і скорочення зони їх проживання.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter