Написати коментар

Ці місця неймовірні і приваблюють туристів з усього світу. Вони дивовижні і не мало таких, на які не ступала нога людини. Цивілізація тут відсутня. З Амазонією не може змагатися жодна точка планети.

 

1. Царство піраній
Ці риби, про кровожерливість яких знає кожен, у величезній кількості водяться в річці Амазонка. Риби дуже небезпечні, тим більше, що полюють вони великими зграями. А в мілководді Амазонки часто трапляються і анаконди. Ці змії досягають величезних розмірів і з легкістю проковтують їжу розміром з козу.

2. Земля на території лісів чорна
Коли ідеться про Південну Америку, на думку відразу приходять тепло і гаряче сонце. Земля на всій території тропічних лісів Амазонки має чорний колір. Через живий навіс, створений деревами, проходить не значний відсоток сонячних променів. 

 
3. Амазонські ліси найстаріші у світі
Вчені з усього світу досі ведуть бурхливі дискусії про вік Амазонських лісів. Але в одному вони сходяться одноголосно: вони - найстаріші на нашій планеті. Дослідники стверджують, що цим лісам понад 100 мільйонів років.

4. Тропічні ліси - основне джерело харчових продуктів
Це може здатися неймовірним, але більшість харчових продуктів, які ми вживаємо щодня, спочатку були привезені із самих глибин тропічних лісів. Цими продуктами є рис, шоколад, банани, картопля і кукурудза.

5. Води
На цій території існує велика кількість невеликих річок, які мають назви притоки. Багато хто помилково вважає, що Міссісіпі - один довгий водний потік. Але вона, як і Амазонка, складається з безлічі приток. Їх налічується приблизно 1000, що впадають в Амазонку. А 17 з них тягнуться довжиною в 1500 кілометрів.

6. Основний транспортний шлях
Це може здатися неймовірним для сучасних жителів Європи, для яких набагато звичніше використовувати такі засоби пересування, як літаки та залізниці. Не дивлячись на це, все ж основним шляхом, по якому пересувається транспорт на території країн Південної Америки, є річка Амазонка. Амазонка тягнеться через Болівію, Бразилію, Перу, Колумбію, Еквадор і Венесуелу. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що це чудовий спосіб транспортувати товари для міжнародної торгівлі.

7. Басейн річки розливається щорічно
У період між червнем і жовтнем Амазонка розливається. Умовно всі райони лісів можна розділити на три типи. До першого типу належать такі, яких повені абсолютно не зачіпають. До другого - які періодично затоплюються і третій - затоплювані регулярно.

8. До складу 25% всіх лікарських препаратів входять інгредієнти тропічних лісів
Одна четверта частина західних ліків прийшли до нас з лісу. Варто відзначити, що тільки 1% з рослин, які знаходяться на території тропічних лісів, вчені протестували на лікувальні властивості. Неможливо уявити, які ще запаси таять у собі ці неприступні місця.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter