Водоспад Вікторія

Водоспад Вікторія розташований на річці Замбезі, що протікає в Південній Африці. Цей водоспад по праву вважають одним з найкрасивіших. Достатньо лише уявити собі видовище, коли мільйони літрів бурливої води зі страшною силою падають у вузьку ущелину, утворюючи високу хмару, яку видно навіть на відстані 20 кілометрів. Це явище місцеві жителі назвали «Моси оа Тунья», в перекладі на українську мову воно означає «дим що гримить». 

Шотландський місіонер Девід Лівінгстон, вважається першим європейцем, який побачив водоспад і зумів його докладно описати. У листопаді 1855 року пливучи на маленькому човнику вниз по бурхливій течії річки Замбезі, він побачив великий острів, що розташований біля самої окрайки водоспаду. Підібравшись до нього, мандрівник обімлів від тієї неймовірної краси, яка відкрилася перед ним.

Деякий час по тому, він сказав про те, що це було найпрекрасніше видовище, побачене ним в Африці. А трохи пізніше цей знайдений шматочок суші назвали островом Лівінгстона. Дослідник дав назву водоспаду на честь своєї дочки — Вікторії, хоча всі думали що він назвав його на честь королеви Вікторії.

Річка Замбезі займає четверту позицію за своєю величиною. Простягнувшись на 1200 кілометрів, ця могутня ріка спокійним перебігом спрямовує свої води по розлогих рівнинах Центральної Африки, як раптом вона різко обривається у вузьку і досить глибоку ущелину на кордоні країн Зімбабве і Замбії. 

В ущелину вода зривається з величезної висоти — 128 метрів, а обсяг води становить до 700 000 кубометрів за хвилину. Після цього потужний водяний потік з неймовірним шумом пробиває свій шлях повз круті ущелини гірської породи.

При настанні сезону дощів водоспад досить важко розглянути через густий туман, який насичує повітря настільки, що іноді він перетворюється в дрібні дощові краплі. І тому навіть в саму спеку можна абсолютно несподівано промокнути наскрізь.

Водоспади — це надзвичайно цікаве явище. На думку геологів — це найруйнівніші сили природи, тому що вода здатна розмивати та руйнувати навіть найтвердішу породу, створюючи ущелини й каньйони.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах