Написати коментар

 

Африка - древній континент, який за твердженням багатьох компетентних науковців, є батьківщиною всього людства. Багато його куточків досі не досліджені, через їх важкодоступність, а також суворий клімат і дуже небезпечну дику природу. Але думка про Африку, як про одну суцільну пустелю, оманлива - цей материк буквально пронизаний річками.

 

Цікаві факти про річки Африки.

-Конго - найповноводніша ріка континенту, а також друга за довжиною після Нілу, який нерідко називають колискою цивілізацій - саме на його берегах зароджувалися і розвивалися багато народів.

-Всього по Африці протікає 59 великих річок і безліч дрібних, частина з яких пересихає у спекотний сезон.

-Блакитний Ніл отримав свою назву завдяки дивовижно прозорій воді, а Білий Ніл, навпаки, через те, що вода в ньому істотно замутнена мулом.

-Найдовша річка Африки, як уже сказано вище - Ніл. Ще порівняно недавно Ніл вважався також найдовшою річкою в світі, але останні дослідження показали, що річка Амазонка трохи довша за Ніл.

-У водах африканської річки Конго водиться тигрова риба, або риба-голіаф, яка заслужено вважається справжнім чудовиськом. Місцеві жителі стверджують, що великі екземпляри цієї риби становлять серйозну небезпеку для плавців.

-Багато африканських річок були остаточно нанесені на карту не так вже й давно, років сто - сто п'ятдесят тому. При цьому багато з них досі не вивчені.

-Річки Африки рясніють водоспадами через ступеневий характер самої материкової плити.

-Єдина річка, що протікає крізь пустелю Сахару - вищезгаданий Ніл.

-До басейну річки Конго відноситься найбільше озеро Африки, Танганьїка, яке до того ж є другим за розміром і обсягом прісноводним озером в світі. Перше - Байкал. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter