Чи знаєте ви, що існує більше ніж один Північний полюс? Як щодо того, що 30% світових запасів нафти знаходяться поблизу Північного полюса. Приготуйтеся дізнатися цікаві факти про Північний полюс, про які більшість людей не знають!.

 

Цікаві факти про Північний полюс

● На відміну від Південного полюса, насправді є два Північних полюси. Один з них - Північний магнітний полюс, положення якого постійно змінюється в залежності від змін, що знаходяться глибоко всередині Землі. Саме на нього вказує ваш компас. Інший полюс - це Географічний Північний Полюс, який технічно визначається як точка, де вісь обертання Землі перетинає поверхню Землі. Іншими словами, це фіксована точка, яка спирається на вершину земної кулі. 

Земля трохи коливається, і навіть точний географічний Північний полюс трохи зсувається. Щоб ще більше вас заплутати: насправді є третій Північний полюс, який називають геомагнітним Північним полюсом, що в основному є середнім місцем розташування магнітного Північного полюса.

Ви, напевно, вже знаєте що на відміну від Південного полюса, на Північному полюсі землі немає. Це всього лише океан з льодом на поверхні. У більшості місць лід становить кілька метрів завтовшки.

Найближча земля, називається островом Каффеклуббен з північного узбережжя Гренландії близько 700 км.

Найближчим постійно населеним місцем є Alert, Канада, який розташований приблизно за 800 км від полюса.

Якщо ви стоїте рівно на географічному Північному полюсі, то незалежно від того, яким шляхом ви будете рухатися, ви підете на південь.

Країни Арктики - Росія, США, Норвегія, Данія (Гренландія) і Канада перебували досить довго в територіальній суперечці. Нині, згідно з взаємною угодою, ніхто не може претендувати на Північний полюс і його прилеглі райони.

Роберт Пірі визнаний першою людиною, яка досягла Північного полюса в 1909 році. Він зробив це з командою ескімосів на собачих упряжках.

На Північному полюсі пів року ніч, і пів року день.

Через зміни клімату льодовиковий шельф відступає. Це потенційно відкриє довгоочікуваний Північно-західний прохід для доставлення і може допомогти скоротити відстань між Європою і Азією для вантажних перевезень на тисячі кілометрів. Єдина проблема полягає в тому, що, Канада стверджує, що водні простори їх власність, США і Європа стверджують, що води є міжнародними і повинні бути відкриті для інших країн. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах