Написати коментар

Міста-примари — це населені пункти, покинуті людьми. Вони не мають ніякого відношення до стародавніх цивілізацій, в деяких з них всього декілька десятиліть тому ще вирувало життя. Але з різних причин вони виявилися безлюдними, і сьогодні приваблюють тільки туристів ...

 

1. Прип'ять, Україна

Сумнозвісне місто Прип'ять. Вибух на атомній станції в Чорнобилі, змусив людей покинути ціле місто. Жителям дали лише дві години щоб зібрати свої речі. Було евакуйовано 43 000 чоловік, за 3,5 години, на 1100 автобусах. Людям сказали, що це всього на три дні, з того часу минуло вже понад 30 років, а місто все ще не придатне для життя.

Прип'ять

 

2. Вароша, Кіпр

У минулому досить перспективне курортне місто Вароша на Кіпрі, в наш час лише покинуті сірі будинки. Тут навіть залишилися пляжні шезлонги та похмурі стіни недобудованих готелів. 

Причиною тому територіальний конфлікт між Кіпром і турками, які захопили Варошу у 1974 році. всі місцеві жителі були евакуйовані. На даний момент місто є заручником політичних чвар. Турки були вигнані з міста, а ООН дозволить оселитися тут тільки корінним жителям, хоча ніхто з них не виявляє такого бажання. Через це Вароша має вигляд застиглого в часі: у вітринах магазинів все ще речі зразка 1974 року, а старовинні машини іржавіють в автосалонах. Дерева ростуть через тріщини в асфальті, а черепахи, відпочивають на пустих пляжах.

Вароша

  

3. Сан-жи, Тайвань

Місто Сан-Жи планувалося, як розкішний курорт, але в підсумку все вийшло зовсім по іншому. Причина, по якій воно перетворилося в місто привид так і залишилася невідомою, а історія міста оповита таємницею. Можливо, місто покинули через велику кількість нещасних випадків на будівництві, і тому Сан-Жи вважається проклятим

 Сан-жи

  

4. Орадур-сюр-Глан, Франція

10 червня 1944 року німецький загін вдерся в невелике французьке містечко Орадур-сюр-Глан, розстрілявши всіх місцевих жителів і зруйнувавши місто. Тут більше ніколи і ніхто не жив, це привид війни, який нагадує про її нещадність та непотрібність

З моменту масового вбивства містечко залишається безлюдним. Нове поселення було побудовано неподалік. У ньому проживає понад 2000 осіб.

 Орадур-сюр-Глан

 

5. Хамберстоун, Чилі

На початку XX століття Хамберстоун був найбільшим містом легендарної чилійської пустелі Атакама. Місцеві жителі займалися добуванням корисних копалин і мінералів, які через кілька десятиліть знецінилися. Люди почали виїжджати звідси, і незабаром тут взагалі нікого не залишилося. Самотні будівлі засипані піском

 Чилі

 

6. Віттенум, Австралія

Перемістимося на Австралійський континент. Місто Віттенум в одній з численних пустель Австралії було населене шахтарями та гірничовидобувними компаніями. З незрозумілих причин тут почали вмирати люди. В результаті досліджень з'ясувалося, що причиною став негативний вплив парів азбесту. Мешканці які вижили, покинули місто, шар азбесту покрив практично всі вулиці покинутого Віттенума

 Віттенум

 

7. Централія, США

Диявольський вогонь розгорівся під землею міста. У 1962 році почалася пожежа на одній з вугільних шахт Централії і поширилася по безлічі покинутих шахт під містом. Попри те, що на гасіння пожежі, були кинуті величезні кошти, вона тривала протягом 60-х і 70-х років.

У 80-х роках наслідки пожежі стали нестерпними — недолік кисню, небезпечний рівень вуглекислого і чадного газу, карстові воронки, які з'являлися на вулицях міста. Але лише у 2009 році влада вивезла місцевих жителів і закрила поштовий індекс Централії.

 Централія

 

8. Спиналонга або Калідон, Греція

Це місто-острів пережило безліч перероджень, але його останньою роллю стала колонія для прокажених. Починаючи з 1903 року, прокажених відправляли в огороджене стіною місто, де їм давали їжу, воду і надавали медичну допомогу. Умови тут, звичайно, були не найкращі, але в порівнянні з тими печерами, в яких ховалися прокажені в ті часи, це був просто курорт.

У 1957 році було відкрито ліки проти прокази і зцілені жителі покинули місто. Зараз, це популярна серед туристів історична пам'ятка.

Спиналонга

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter