Написати коментар

 

Саме Париж найчастіше називають найромантичнішим містом світу, чим самі французи дуже пишаються. Незважаючи на розширення і зведення сучасних будівель, він багато в чому досі зберіг свій старомодний вигляд, за що його, напевно, і люблять. Що може бути романтичнішим, ніж захід Сонця над Парижем, спостерігаючи з оглядового майданчика Ейфелевої вежі? Саме за цим сюди і приїжджає багато туристів, хоча, звичайно, вишукана французька кухня і знаменитий Лувр теж натякають на те, що це місто було б непогано відвідати хоча б раз у житті.

 

Цікаві факти про Париж.

-Паризький метрополітен вважається не дуже безпечним, після того як стемніє.

-Чисельність населення Парижу становить - 2,1 млн осіб.

-Саме Париж є найбільш відвідуваним туристами містом світу. Сюди щорічно приїжджає близько 25 мільйонів чоловік.

-Це по-справжньому стародавнє місто, воно було засноване близько 2 300 років тому римлянами і галлами, і називалося «Парізі».

-З усіх міст Франції Париж є найбільш густонаселеним (Цікаві факти про Францію).

-У Парижі розташоване найстаріше на планеті кладовище домашніх тварин. Воно з'явилося в кінці XIX століття, коли влада заборонила викидати тіла загиблих вихованців на вулицю.

-У Парижі, на відміну від багатьох європейських столиць, з водопровідних кранів тече питна вода. Чудова система очищення води - предмет гордості городян.

-Одне з прізвиськ французької столиці - «Місто вогнів». Париж отримав таку назву тому що став одним з перших міст світу, де з'явилося вуличне освітлення.

-У паризьких передмістях проживає близько 8 мільйонів осіб, тоді як в самому місті - лише 2,1 млн.

-У всій материковій Європі встановлено правосторонній рух автомобілів, в тому числі і в Парижі. Але тут є невелика вуличка імені генерала Лемоньє, на якій лівосторонній рух.

-Ейфелева вежа, символ Парижа, колись ледь не була знесена на вимогу городян, які стверджували, що вона псує вигляд міста. (Цікаві факти про Ейфелеву вежу)

-У Парижі є комічна бронзова статуя - вона зображує знаменитий удар головою Зінедіна Зідана в груди М. Матерацці під час фінального матчу чемпіонату світу з футболу в 2006 році.

-У центрі Парижа на дахах багатьох будинків красуються бджолині вулики - всього близько 300 штук. Кажуть, що столичні комахи дають більше меду, ніж їх сільські побратими.

-Коли єгипетську мумію фараона Рамзеса II перевозили в Париж в 1974 році, мумії було видано паспорт, де можна знайти позначку "Вид діяльності: Король (померлий)".

-Парижани люблять собак, і тому з цими домашніми вихованцями дозволено з'являтися в багатьох громадських місцях, в тому числі і в деяких ресторанах.

-На площі Шарля де Голля в Парижі, де стоїть знаменита Тріумфальна арка, не діє французька автомобільна страховка. Причина цьому - досить хаотичний круговий рух машин по площі, причому без єдиного світлофора.

-Паризьке метро є шостим у світі за кількістю перевезених пасажирів. Це одна з найстаріших в Європі систем метрополітену, вона поступається тільки Лондону, Будапешту і Глазго.

-У Парижі іноземців дивують прозорі пластикові ящики для сміття. Вони не прикрашають місто, але вони замінили стандартні сміттєві урни через загрозу терактів.

-Недалеко від Парижа знаходиться єдиний в Європі парк «Діснейленд».

-«Паризький синдром» - це психічний розлад, викликаний невідповідністю між реальним містом і образам столиці Франції, створеним в фільмах і книгах. Найчастіше він виникає у туристів з Японії, оскільки тут грає свою роль ще й різниця французької та японської культур.

-На початку XX ст. в Парижі діяв «людський зоологічний сад», офіційно названий «Exposition Coloniale» - «Виставка досягнень колоніалізму». У цьому саду французи селили людей, привезених зі своїх колоній, з Мадагаскару, Індії, В'єтнаму, Судану, Конго, Тунісу і Марокко. Сад відвідували мільйони людей, тим часом «живі експонати» з теплих країв страждали від холоду і приниження. Сьогодні колишній сад законодавчо визнаний національною ганьбою Франції.

-Знаменитий паризький музей Лувр був побудований в 1792 році, і сьогодні за фактом є найбільш відвідуваним музеєм у світі - він приймає понад 5 мільйонів осіб щорічно. Саме тут зберігається знаменита Мона Ліза за авторством Леонардо да Вінчі.

-Вперше в світі стриптиз був виконаний на сцені знаменитого кабаре Мулен Руж в Парижі в 1893 році. Дівчина на ім'я Мона під час постановочного конкурсу краси повністю скинула з себе одяг, і в підсумку була покарана штрафом в 100 франків за непристойну поведінку.

-Велика частина найпопулярніших ресторанів світу знаходиться саме в Парижі.

-Відвідуючи Париж під час Другої Світової Війни, Гітлер так і не зміг потрапити на вершину Ейфелевої вежі, оскільки парижани навмисно вивели з ладу ліфт. Відтоді став популярним вираз "Гітлер завоював Францію, але не зміг завоювати Ейфелеву вежу!".

-Кожен день на вулицях Парижа проходять зйомки приблизно десятка фільмів і серіалів.

-Під час Першої Світової Війни, французи побудували так званий "підроблений Париж" недалеко від столиці, щоб заплутати німецьких льотчиків.

-Точкою відліку для всіх дорожніх відстаней у Франції служить нульовий кілометр, розташований в Парижі на острові Сіте, на площі перед собором Паризької Богоматері, який став відомий всьому світу після публікації однойменного роману Віктора Гюго.

-У паризькому метро пасажири самостійно повинні відкривати і закривати двері у вагонах натисканням на відповідну кнопку.

-У Парижі настільки розгалужена схема метро, ​​що з будь-якої точки міста шлях до найближчої станції не перевищить 500 метрів.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter