Написати коментар

Місто на 7 пагорбах приваблює туристів безліччю пам`яток і визначних місць. Колиска європейської культури може багато оповісти про нашу спільну історію. Всі дороги ведуть у Рим, але не всі ними ходили. Тож добірка фактів про найвідоміше місто світу обов`язково зацікавить читача! 

Цікаві факти про Рим

tut-cikavo Рим не завжди був столицею Італії, а став нею 149 років тому.

tut-cikavoВік Риму — 2 772 роки, протягом усього цього часу й досі він залишається найвідомішим містом світу.

tut-cikavoДень міста у столиці Італії святкують 21 квітня.

tut-cikavoДо ХІХ ст. Рим був найбільш заселеним містом Європи — поки його історичний показник в 1 мільйон мешканців не перевищив Лондон.

tut-cikavoБазиліка Св.Петра у Римі — найбільший храм світу! В ньому одночасно можуть зібратись  60 000 вірян, а хрест на куполі височіє понад 136 метрів над землею.

tut-cikavoУ той час, як античні пам`ятки вгрузають у землю під гнітом століть, Золотий дім Нерона опинився на глибині 14 м не сам — його власноручно засипали мешканці міста! Правитель-тиран накоїв стільки лиха, що римляни не пошкодували розкішного палацу. 

tut-cikavoРим — єдине місто, на території якого існує окрема держава Ватикан.

tut-cikavoУ папській столиці випускають власну монету — євро Ватикану.

tut-cikavoНаселення держави Ватикан — приблизно 800 осіб, а протяжність ватиканської залізниці - всього 700 м. При цьому він належить до найбільш густонаселених  місць світу!

tut-cikavoКожної середи об 11:00 на площі Святого Петра у Ватикані з`являється Папа Римський, щоб проголосити проповідь.

tut-cikavoЩоб змінити уявлення про Колізей як місце кривавих видовищ, влада Риму змінює його підсвітку щоразу, як десь у світі скасовують чиюсь смертну кару.

tut-cikavoСучасний Колізей має вигляд законсервованих руїн, тож кожен турист намагається прихопити з собою шматочок амфітеатру. Аби пам`ятку не розібрали вщент, уночі навколо неї розкидають звичайне каміння. Впродовж дня воно зникає у кишенях гостей столиці... 

tut-cikavoНайбільший музейний комплекс світу знаходиться у Римі, а точніше — у Ватикані. На території папської держави сьогодні знаходиться понад тисяча музеїв і галерей. 

tut-cikavoМузей макаронних виробів — туристична новинка сучасного Риму. Тут експонують різноманітні види пасти, зразки якої займають аж 11 залів.

tut-cikavoДо 80% сучасних римлян працюють у сфері обслуговування туристів, зокрема, в торгівлі. 

tut-cikavoПерший торговий центр з`явився у Римі ще в часи імператора Траяна. Тоді у 5-ярусній будівлі діяли 150 крамничок з їжею, спеціями та одягом. 

tut-cikavo180 000 котів — саме стільки вусанів сьогодні живуть на вулицях Риму. Спеціальна служба годує і доглядає за безпритульними тваринами, а спеціальний закон забороняє проганяти їх з облюбованого місця.

tut-cikavoОрден монахів Капуцинів подарував туристам назву кави (капучино) і вражаючі каплиці на римському кладовищі. Інтер`єр цих споруд оздоблений людськими кістками й черепами, а подекуди стоять скелети в монашому вбранні.

tut-cikavoШтраф за справляння нужди на вулиці Риму — 1 000 євро. Цікаво, що першому ідея заробити на цьому прийшла імператору Веспасіану. Саме в цьому контексті з'явилась фраза «Гроші не пахнуть».

tut-cikavoДві тисячі фонтанів — саме стільки штучних джерел прикрашають Рим. Чверть із них — це вражаючі монументальні композиції, у яких заведено залишати монетки на згадку.

tut-cikavoФонтан Треві у Римі надзвичайно популярний серед туристів. Гості столиці залюбки кидають у воду монетку, щоб повернутись сюди знову. Щорічно міська влада дістає з дна фонтану 700 000 євро дрібними, а минулоріч «виловили» майже півтора мільйона! Цю суму передають благодійній організації Карітас, яка опікується нужденними. 

tut-cikavoСлавнозвісна колона Траяна була встановлена на честь завоювання імператором земель Дакії — зокрема, й частини українського Закарпаття!

tut-cikavoУ Римі вважають нещасливими числа 13 і 17. Останньому не пощастило через могильний напис VIXI («Життя закінчилось»), літери якого дають в сумі число 17.

tut-cikavo «Лише Париж достоїн Риму, лише Рим достоїн Парижу» — перший лозунг про партнерство міст-побратимів. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter