Варшава

  

Величезна кількість затишних кав’ярень, височезні хмарочоси, старовинна архітектура, колоритні вулички та площі – саме цим славиться столиця Польщі Варшава. Це місто було повністю знищене під час Другої світової війни, однак через чотири роки весь історичний центр повністю відновили. Відтак, Варшава манить туристів і дивує надзвичайними місцями. Отож, що потрібно знати про це місто кожному мандрівнику – розповідаємо у статті.

 

Цікаві факти про Варшаву:

● Найвищою будівлею у Польщі є Варшавський Палац культури й науки, висотою – 237 метрів. Палац побудували радянські будівельники. Тепер у палаці розташовані офіси багатьох компаній та державних установ. На одному з поверхів, якщо піднятись на висоту 114 метрів, розташований оглядовий майданчик, з якого можна побачити прекрасний краєвид усього міста. 

● У Варшаві мешкають надзвичайно ввічливі люди, саме тому у цьому місті збереглася традиція цілувати дамі руку під час зустрічі.

● Гуляючи центром Варшави, ви можете побачити найвужчий у світі будинок, висотою – 9 метрів і шириною – 122 см. Цю будівлю замовив письменник ізраїльського походження Едгар Керет.

● До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО увійшов історичний центр Варшави як приклад реставрації славної спадщини, яка була знищена. Саме у центрі можна познайомитись із вуличними музикантами та художниками, відвідати сувенірні крамнички, на власні очі побачити відомі й старовинні архітектурні пам’ятки Варшави.

● Найкращі готелі міста розташовані у центральній частині Варшави. Стандартний двомісний номер коштує від 105 євро. Найшикарнішим готелем є Bristol Warsaw, що розташований поблизу Президентського палацу. Тут ціна номерів від 160 євро за добу.

● Одним із надзвичайних музеїв Варшави дослідники називають музей Фредеріка Шопена. У музеї можна побачити посмертну маску та відбиток руки композитора. Також в експозиції – його перші рукописні партитури, автографи, листи, а також особисті речі, зокрема фортепіано. Загалом тут знаходиться понад п’ять тисяч різноманітних експонатів. Музей є ультрасучасним та мультимедійним, через сенсорні екрани можна почути та насолодитись відомими композиціями величного Шопена. Музей розташований у палаці Острозьких.

● Справжнім арт-об’єктом у столиці Польщі є Варшавська бібліотека, головна прикраса якої – повноцінний сад на даху, який може відвідати кожен турист. Бібліотека знаходиться неподалік Ринкової площі на вулиці Dobra, 56/66. Перебуваючи у саду, відвідувачі можуть помилуватись розмаїттям видів рослин, погуляти поблизу ставка з рибою та зробити на згадку безліч яскравих фотографій.

● Символом Варшави, що зображений на гербі міста є скульптура знаменитої Русалочки. Її встановили за ініціативою короля Владислава VІ у 1855 році. Русалочка є одним із найстаріших монументів у місті. Проходячи повз цю пам’ятку, туристи фотографуються на пам'ять.

● Якщо ви мрієте побачити чудовий Палац на воді – завітайте у Варшаву. Це колишня королівська резиденція, всередині Палацу є колекція живопису, а зовні розташований справжній зоопарк, фонтани, оранжерея, альтанки, статуї і справжній амфітеатр. У святкові дні поблизу Палацу організовують концерти класичної музики.

● Найвідомішим казковим персонажем у столиці Польщі є Вінні Пух. У 1954 році на честь цього героя перейменували одну із вулиць.

Як бачимо, Варшава – місто зі славетною історією, відвідавши яке, ви тривалий час будете під враженням, а можливо, захочете повернутись знову. 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter