Написати коментар
Варшава

  

Величезна кількість затишних кав’ярень, височезні хмарочоси, старовинна архітектура, колоритні вулички та площі – саме цим славиться столиця Польщі Варшава. Це місто було повністю знищене під час Другої світової війни, однак через чотири роки весь історичний центр повністю відновили. Відтак, Варшава манить туристів і дивує надзвичайними місцями. Отож, що потрібно знати про це місто кожному мандрівнику – розповідаємо у статті.

 

Цікаві факти про Варшаву:

● Найвищою будівлею у Польщі є Варшавський Палац культури й науки, висотою – 237 метрів. Палац побудували радянські будівельники. Тепер у палаці розташовані офіси багатьох компаній та державних установ. На одному з поверхів, якщо піднятись на висоту 114 метрів, розташований оглядовий майданчик, з якого можна побачити прекрасний краєвид усього міста. 

● У Варшаві мешкають надзвичайно ввічливі люди, саме тому у цьому місті збереглася традиція цілувати дамі руку під час зустрічі.

● Гуляючи центром Варшави, ви можете побачити найвужчий у світі будинок, висотою – 9 метрів і шириною – 122 см. Цю будівлю замовив письменник ізраїльського походження Едгар Керет.

● До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО увійшов історичний центр Варшави як приклад реставрації славної спадщини, яка була знищена. Саме у центрі можна познайомитись із вуличними музикантами та художниками, відвідати сувенірні крамнички, на власні очі побачити відомі й старовинні архітектурні пам’ятки Варшави.

● Найкращі готелі міста розташовані у центральній частині Варшави. Стандартний двомісний номер коштує від 105 євро. Найшикарнішим готелем є Bristol Warsaw, що розташований поблизу Президентського палацу. Тут ціна номерів від 160 євро за добу.

● Одним із надзвичайних музеїв Варшави дослідники називають музей Фредеріка Шопена. У музеї можна побачити посмертну маску та відбиток руки композитора. Також в експозиції – його перші рукописні партитури, автографи, листи, а також особисті речі, зокрема фортепіано. Загалом тут знаходиться понад п’ять тисяч різноманітних експонатів. Музей є ультрасучасним та мультимедійним, через сенсорні екрани можна почути та насолодитись відомими композиціями величного Шопена. Музей розташований у палаці Острозьких.

● Справжнім арт-об’єктом у столиці Польщі є Варшавська бібліотека, головна прикраса якої – повноцінний сад на даху, який може відвідати кожен турист. Бібліотека знаходиться неподалік Ринкової площі на вулиці Dobra, 56/66. Перебуваючи у саду, відвідувачі можуть помилуватись розмаїттям видів рослин, погуляти поблизу ставка з рибою та зробити на згадку безліч яскравих фотографій.

● Символом Варшави, що зображений на гербі міста є скульптура знаменитої Русалочки. Її встановили за ініціативою короля Владислава VІ у 1855 році. Русалочка є одним із найстаріших монументів у місті. Проходячи повз цю пам’ятку, туристи фотографуються на пам'ять.

● Якщо ви мрієте побачити чудовий Палац на воді – завітайте у Варшаву. Це колишня королівська резиденція, всередині Палацу є колекція живопису, а зовні розташований справжній зоопарк, фонтани, оранжерея, альтанки, статуї і справжній амфітеатр. У святкові дні поблизу Палацу організовують концерти класичної музики.

● Найвідомішим казковим персонажем у столиці Польщі є Вінні Пух. У 1954 році на честь цього героя перейменували одну із вулиць.

Як бачимо, Варшава – місто зі славетною історією, відвідавши яке, ви тривалий час будете під враженням, а можливо, захочете повернутись знову. 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter