Написати коментар
Храм Святого Сімейства Sagrada de Família

 

Барселона не перестає дивувати навіть місцевих жителів. Місто таке популярне і відоме, що затьмарює навіть Мадрид, столицю Королівства Іспанії.

 

Цікаві факти про Барселону

● Барселона є столицею автономної області Каталонія і провінції Барселона. Це друге за чисельністю, після Мадрида, місто Іспанії.

У Барселоні зараз проживає 1,6 млн осіб. Однак, місто займає площу лише 100 км², на кожен квадратний кілометр припадає 16 000 жителів.

Ніхто не може назвати точну дату заснування Барселони, а самі барселонці стверджують, що їхнє місто було засноване античним героєм Гераклом, причому, сталося це за кілька століть до заснування Риму. Вважається, що найпростішим способом завести розмову з місцевим жителем — запитати, хто був засновником цього міста? 

З 1948 року Королівський інститут британських архітекторів нагороджує медаллю тих, хто зробив внесок у розвиток світової архітектури. Зазвичай, лауреати й переможці — люди, проте в 1999 році честь отримати золоту медаль удостоїлася не людина, а ціле місто — Барселона.

Одним із найвідоміших жителів міста є каталонський архітектор Антоніо Гауді (1852 — 1926). З його ім’ям пов’язані багато пам’яток архітектури Барселони, які часто називають візитними картками міста. А життя великого архітектора закінчилася трагічно. Його збив на вулиці трамвай, старого, який не мав із собою ні документів, ні грошей відвезли в лікарню для бездомних, де він і помер через кілька днів.

Саме в Барселону повернувся Христофор Колумб після своєї першої експедиції до берегів Америки, щоби доповісти королю й королеві про те, що плавання пройшло успішно. Зараз відомому мореплавцю встановлений 80-метровий монумент у центрі міста.

Загальна протяжність пляжів Барселони перевищує 4 км. А журнал «National Geographic» визнав каталонську столицю «Кращим пляжним містом». Проте, пляжі з’явилися тут не так давно, в 1992 році. До цього все узбережжя використовувалося тільки в промислових цілях. Тепер перед початком купального сезону пісок ретельно просівається.

Незважаючи на свою зовнішню привабливість, Барселона є досить небезпечним містом для туристів, кишенькові крадіжки тут звичайне явище. Поліція склала навіть спеціальну мапу, на яку, поряд із місцевими пам’ятками, нанесені території «підвищеного ризику». Мапа була складена на підставі поліційних протоколів і спогадів жертв. А ще Барселона входить у двадцятку міст Європи з найбільш неблагополучним екологічним становищем.

У 1929 році в місті були встановлені два перших світлофори. Цікаво, що вони діють і до наших днів. Кілька років тому їх ретельно відреставрували й повернули на законне місце. Ремонт світлофорів-ветеранів обійшовся у 28 000 євро. 

У Барселоні розташований музей відомого художника Пабло Пікассо, причому, відкритий він був ще за життя майстра, в 1963 році. Сам художник зробив музею щедрий подарунок — приблизно 3 500 своїх полотен. Пікассо відрізнявся разючою працездатністю, за своє життя ним було створено приблизно 20 000 картин.

Інженер Ейфель припускав ідею встановити свою знамениту башту в Барселоні до Всесвітньої виставки 1888 року. Але, влада міста відмовилися від такої пропозиції, вирішивши, що споруда занадто громіздка й неприваблива. У підсумку, Ейфелева вежа була встановлена ​​в Парижі, де спочатку також не викликала захоплення в містян.

У Барселоні встановлений найбільший у Європі акваріум, який вміщує в себе 4 500 000 літрів води. Розташований він поруч із пам’ятником Христофору Колумбу. Акваріум був відкритий в 1995 році, це одне з найбільш відвідуваних місць у місті, з моменту відкриття тут побували приблизно 14 мільйонів осіб.

Особлива гордість Барселони — футбольний клуб з однойменною назвою. Він був створений у самому кінці XIX століття — 29 листопада 1899 року. Зараз це один із найтитулованіших клубів світу, а головна «зірка» Барселони аргентинець Ліонель Мессі визнається фахівцями одним із кращих гравців в історії світового футболу. Уперше в складі «Барси» він з’явився у 2003 році, зараз він є найкращим бомбардиром клубу, забивши в офіційних матчах понад 600 м’ячів. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter