Написати коментар
Цікаві факти про Північний Льодовитий океан

 

Розташований за Полярним колом Північний Льодовитий океан практично весь рік покритий товстим шаром льоду і на перший погляд може здатися абсолютно непридатним для проживання. Насправді, життя в водах цієї водойми існує, а його область переповнена природними ресурсами.

 

Цікаві факти про Північний Льодовитий океан

● Північний Льодовитий океан — найменший, наймілкіший і найпрісноводніший з усіх океанів. Його загальна площа становить 14,7 млн км².

Середня глибина океану — 1 220 м, а максимальна — 5 527 м.

Північний Льодовитий океан умовно ділять на три частини: Канадський басейн, Північноєвропейський і Арктичний. Розташований він між Північною Америкою і Євразією.

Невеликі розміри акваторії дозволяють деяким географам вважати цей океан внутрішнім морем Атлантичного океану.

Щороку солоність води в океані змінюється, це безпосередньо залежить від танення льодів і кількості води, яка виливається в нього під час процесу танення. 

Більшу частину днів у році океан затягнутий товстим шаром льоду. Не дивлячись на це, тут досить великий тваринний світ. Наприклад, рожева чайка, яка любить холод, але не лід, з настанням тепла відлітає до Гренландії, а коли настає зима — вона летить назад на води Північного Льодовитого океану. Чайка шукає ділянки води, де немає льоду, щоб вона могла спокійно годуватися рибою і рачками.

Одними з найпоширеніших мешканців океану вважаються медузи, моржі та кити, а також дрібна риба і планктон.

У цьому океані дуже багато корисних копалин. Понад 25% всієї нафти у світі заховано саме під водами Північного Льодовитого океану.

Безладний видобуток корисних копалин і спалювання палива сприяють прискоренню процесу парникового ефекту, льоди починають танути все швидше і швидше. Якщо розтане весь лід в океані — то це призведе до незворотних наслідків зміни клімату на всій планеті, адже саме лід на Північному Льодовитому океані істотно впливає на клімат нашої планети.

Щороку розтає понад 100 000 км² льоду в океані, а це дуже тривожна статистика.

Величезна кількість поліетиленових виробів і сміття плаває у водах океану, і лежить на дні, людина перетворила океан у великий смітник.

З Північним Льодовитим океаном межують Тихий океан через Берингову протоку, і Атлантичний океан — через Гренландське море.

Не дивлячись на те, що в Північно-Льодовитий океан проникає трохи теплих течій — це ніяк не позначається на його температурному режимі, він залишається все таким же холодним.

Біля узбережжя океану дрейфують пакові крижини, вони переміщаються через вплив на них течій. За один день такі крижини можуть переміщатися на відстань до 10 км, а якщо вони зіткнуться одна з одною — то на місці зіткнення утворюється дуже багато уламків.

Найбільший у світі тюлень мешкає в Арктиці, його вага може досягати 200 кг.

Кількість китів які мешкають в океані зменшується з кожним роком, зараз їх менше, ніж 10 000.

При плаванні в Північному Льодовитому океані можна натрапити на цікаве явище, яке називається «льодове небо», воно з'являється тоді, коли світло, що падає на поверхню льоду, відбивається і проектується на небо, тим самим малюючи картинку льоду на небі. Це явище використовують досвідчені моряки, щоб бачити льоди і айсберги, які знаходяться прямо по курсу. 

Білі ведмеді можуть пересуватися по воді на сотні або тисячі кілометрів на самопливних крижинах.

При плаванні у водах Арктики може виникати явище — мертва вода. Судно може зупинитися, навіть з працюючими двигунами. На кордоні кількох водних шарів з різною щільністю можуть утворюватися внутрішні хвилі, які, власне і заважають руху. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter