Написати коментар
Балтійське море

 

Розташувавшись у Північній Європі, Балтійське море є досить прохолодним, навіть влітку вода тут не прогрівається до комфортної для купання температури. Ця водойма є порівняно спокійною й неглибокою, однак на її дні лежать тисячі затонулих кораблів…

 

Цікаві факти про Балтійське море

● Балтійське море можна назвати по-справжньому молодим, воно утворилося, як встановили вчені, лише приблизно чотири тисячі років тому.

Балтійське море омиває такі країни: Естонія, Латвія, Литва, Польща, Росія, Фінляндія, Німеччина, Швеція, Данія

Балтика відрізняється невеликою глибиною, у середньому цей параметр становить приблизно 55 метрів.

Найбільша глибина Балтійського моря — 470 м.

У Балтійському морі припливи і відливи майже не відчуваються. Рівень води змінюється на якихось кілька десятків сантиметрів, що істотно нижче, ніж у більшості інших морів.

Балтійське море вважається досить спокійним, хвилі тут рідко перевищують три метри у висоту навіть при поганій погоді. Однак, спостерігалися і хвилі заввишки вище десяти метрів.

Північна частина Балтійського моря замерзає взимку. Аналогічна картина спостерігається і в Японському морі.

Екологічне становище в Балтійському морі залишає бажати кращого, оскільки після Другої світової війни, тут на морському дні, були облаштовані поховання хімічної зброї. Вода поступово роз’їдає контейнери з хімікаліями, й отруйні речовини починають просочуватися назовні.

Естонці називають Балтійське море Західним, а німці, шведи і фіни східним.

Геохіміки впевнені, що золото міститься в кожній краплі води. Найбільша кількість золота серед усіх морів міститься в Балтиці, й у воді, і в морському мулі.

Балтійське море межує з Північним морем, але води цих морів практично не змішуються. Причина тому різна їх щільність.

Піщаний берег Балтики в південній частині багатий родовищами бурштину. Уперше родовища сукциніту згадуються в XII столітті. Вік балтійського бурштину приблизно 40 млн років. Досить тривалий час цей бурштин вважався переважно морським каменем через спосіб його видобутку.

На дні Балтійського моря лежить велика кількість затонулих кораблів. Вік їх дуже різний. Одна з найстаріших знахідок човен із дерева. Дата побудови приблизно 5000 років до н.е. За найскромнішими підрахунками в Балтиці спочивають останки приблизно 100 000 кораблів.

У 1961 році, із дна Балтійського моря підняли шведське судно під назвою «Vasa». Судно вийшло в перший рейс в 1628 році, і затонуло недалеко від Стокгольма. Судно відреставрували, і зараз воно вважається однією з найпопулярніших визначних пам’яток Швеції. 

У Балтиці в січні 1945 року сталася найбільша катастрофа за всю історію мореплавства. Радянський підводний човен випустив три торпеди в німецький лайнер «Wilhelm Gustloff», що виконував евакуацію мирного населення. На цьому 10-палубному лайнері перебувало приблизно 9 000 осіб. Усі вони загинули.

У Балтійському морі розташований найменший острів у світі, що належить 2 державам. Територію острова Меркет ділять Швеція і Фінляндія. Знаменитий цей острів тим, що він є найменшим островом у світі, що розділений кордоном. Цей острів приблизно 350 метрів завдовжки і 150 метрів завширшки. На цьому безлюдному клаптику землі діють 2 часових пояси. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter