Написати коментар
Онлайн-страховка: 5 фактів і 3 рекомендації щодо оформлення

 

Паперова страховка поступово відходить на другий план. Її місце займає електронний поліс. Ситуація, що склалася з пандемією, сприяє діджиталізації послуг, у тому числі страхових. Цифровий договір не потребує втручання агента при його оформленні. Процес повністю переведений у режим онлайн. Клієнту необхідно зробити всього 3 кроки на шляху до отримання поліса: вибрати програму, внести дані та зробити оплату. Готова страховка висилається на email у форматі PDF і є законною підставою для отримання компенсації при настанні страхової події.


5 фактів про електронний договір

У людини, яка ніколи не стикалася з електронним страхуванням, виникає безліч питань. Крім цього є й побоювання. Щоби позбавитися від першого і другого, пропонуємо ознайомитись із 5 корисними фактами про онлайн-страховку:

№ 1 — Електронний договір неможливо підробити на відміну від паперового бланка. Він автоматично фіксується в базі страхової компанії (якщо говорити про автоцивілку, то ще в базі Моторно-транспортного бюро України) і має цифровий підпис. Головне оформляти поліс на офіційному сайті СК або трастовому агрегаторі;

№ 2 — Онлайн-страховка за замовчуванням дешевша на 10 %. Знижка встановлена ​​на державному рівні для того, щоби залучати українців до діджиталізації. Е-поліс також не включає витрати на друк, логістику й додаткову винагороду агенту. Тож купити туристичну страховку, ОСАЦПВ чи страховку на житло можна значно вигідніше.

№ 3 — Е-поліс не потребує друку. Його просто можна зберігати в телефоні або в зручному додатку, наприклад, «Дія». Звідси випливає наступний плюс — електронний договір ніколи не вийде загубити або забути вдома. Він завжди під рукою при форс-мажорі. До слова, дійсність автоцивілки перевіряється (як поліцією, так і самим водієм) з допомогою загальнодоступної бази МТСБУ;

№ 4 — Клієнт не зациклюється на одній СК і її програмі. Він може вибрати кращу пропозицію, яка буде вигідна за ціною та опціями;

№ 5 — Страховку, як і товар, покупець має право повернути. Відповідно отримати частину грошей назад на рахунок. Однак відбувається це згідно з умовами конкретної страхової компанії.

 

Рекомендації з оформлення поліса

Зазвичай, в Україні страховка купується для галочки. Тому людина деколи навіть не дивиться на опції та умови страховки. Як результат, при настанні страхового випадку народжується невдоволення й негативне враження від страховика. Щоб уникнути цього, радимо звертати увагу:


● На страхову суму й опції страховки. Від цього залежать можливості поліса. Наприклад, у туристичній страховці стандартна сума покриття дорівнює 30 000 € (або $). Однак часто, наприклад, на послуги стоматолога виділяється набагато менше (як правило, 300–600 €). До того ж медичні маніпуляції дорожчі за кордоном. І ліміту не завжди вистачає.

● На франшизу. Поліс із франшизою дешевший. Це факт. Однак у нього є слабкі сторони. Франшиза — частина коштів, яка не покривається СК. Її потрібно буде заплатити з власної кишені. Перед оформленням замисліться, чи варте воно того?

У туристичній страховці на компанію асистанс. Саме асистанс організовуватиме допомогу за кордоном. Тому не варто довірятися ненадійній компанії. Завжди читайте відгуки бувалих туристів.


Також моніторте ринок: порівняйте ціни, наповненість програм їх плюси та мінуси. Краще витратити зайві 10 хвилин, ніж пошкодувати про рішення.

Важливо розуміти, що електронна страховка — це не вимушене явище, а зручний і корисний сервіс. Адже клієнтові не потрібно витрачати час на поїздку в офіс СК, стояти в черзі, вислуховувати нав’язливі вмовляння співробітника компанії. Головне — не бійтесь прогресу, а слідуйте за ним.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter