Написати коментар

 

Чобіток суші, оточений 5 морями – Італія накопичила стільки культурних пам’яток, що їх би вистачило всій Європі. «Колиска Ренесансу» відмінно зберегла скарби мистецтва і віковічної природи. Давайте згадаємо досягнення людства в короткому огляді визначних місць Італії!

 

Визначні місця Італії:

-Ватикан – «держава у державі», папська столиця і скарбниця класичного мистецтва. Подбавши про скромний дрес-код, тут можна зустрітись із релігійними розписами Мікеланджело, Рафаеля і Боттічеллі. 

-Римський Пантеон – величний храм віком понад 2 000 років. Мармурову розкіш його інтер’єру оживлює окулюс  або «Небесне всевидяче око». Промінь світла, який проходить крізь отвір у вершині купола, послідовно рухається від однієї статуї до іншої услід за сонцем. Опівдні світло пронизує інтер’єр храму суцільним стовпом. 

-Замок Кастель дель Монте – пам’ятка про захоплення монархів алхімією і числовою символікою. У мармурового гіганта 8 башт, 8 кутів внутрішнього двору і восьмикутна форма фонтану. Оповідають, що сам Фрідріх ІІ – володар 8-конечної корони, провадив тут експерименти з перетворення різних металів у золото.

-Колізей – амфітеатр у Римі, одне з 7 чудес світу і справжнє чудо техніки. Напівзруйнований і спустошений, він досі вражає розмахом інженерної думки. Тільки подумайте, дві тисячі років тому Колізей наповнювали водою для проведення «морських» вистав. Сьогодні це споруда у формі еліпсу з 4 рядами арок і місцями для глядачів усередині.

-Міланський собор – готичний храм, до зведення якого долучився й Леонардо да Вінчі. Під 135 шпилями, що впинаються в небо, можуть одночасно перебувати 40 000 прихожан. За мармуровими фасадами зберігається понад 3 000 скульптур і полотна майстрів Відродження. З оглядового майданчика цього мармурового красеня можна побачити все місто.

-Вілла імператора Андріана – 120 гектарів чудових садів і будівель. Тут володар-філософ прагнув насолоджуватись не тільки красою, а й тишею. Тому наказав створити підземну систему ходів для слуг, які порались по господарству.

-Галерея Уфіцці у Флоренції – найбільш відвідуваний музей Італії, де представлені шедеври епохи Відродження і Середньовіччя. Старовинна збірка оформлена за сучасним баченням художньої галереї, тому знайомство з нею – легке і дуже цікаве. Після кружляння трьома поверхами музею можна вийти крізь арку просто на набережну Арно.

-Гранд Канал – це 4 км неглибокого річища, яке пронизує Венецію і стало її візитівкою. Вода прямує звивистим шляхом, на якому трапляються найцікавіші будівлі міста. Перебратись з одного берега на інший можна 4 мостами. Найвідоміший з них – Золотий міст, сповнений ювелірних крамничок. Гості Венеції не відмовляють собі у прогулянці по Гранд Каналу на човні або річковому трамвайчику.

-Пізанська вежа – більш відома, аніж собор, для якого слугує звичайною дзвіницею. Зрадливий ґрунт змусив її нахилитися невдовзі після зведення, так «падаюча вежа» стала знаменитою серед туристів. Завдяки вченим дзвіниця припинила своє падіння, але піднятись на неї – ціла наука. 297 сходинок до 3-тонного дзвону слід долати за чіткою інструкцією й малими групами.

-Помпеї – мертве місто, знищене лавою з вулкана Везувій. Після праці археологів тут розчищено вулиці, храми й театри, що припинили своє існування в один день. Вулканічний попіл зберіг мозаїки і розписи віком у 2000 років.

-Дім Джульєтти у Вероні – середньовічна будівля з балконом, під який приходив юний Ромео. Зведений у ХІІІ ст., цей будинок належав роду Дель Капелло. Містяни прирівняли його до помешкання Капулетті й тепер запрошують на огляд любителів Шекспіра.

-Блакитна печера на острові Капрі – невеликий грот з фантастично синьою водою. Сюди можна потрапити крізь вузький прохід і тільки лежачи у човні. Ще один отвір у скелі пропускає тільки сонячне світло, під яким хвилі міняться синім, бірюзовим і рожевим сяйвом.  

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter