Написати коментар
Турист

 

Людству не сиділось на місці вже з часів великого переселення народів. Деякі з них стали кочовими, інші обрали осілий спосіб життя. Проте, у кожній країні знаходились сміливці, які прагнули побачити більше. Туристи - наймолодші члени стародавньої родини мандрівників. Та всього за 180 років існування через них виникло чимало цікавих фактів.

 

Цікаві факти про подорожі і туризм:

tut-cikavo Всесвітній день туризму відзначають у 33 країнах світу.

tut-cikavo Перша туристична агенція у світі з'явилась 1841 року, а метою її діяльності було... подолання пияцтва серед робочих. Підприємець Томас Кук був баптистом і переймався шкідливими звичками своїх працівників. Він організував коротку поїздку, щоб запропонувати їм нову форму дозвілля.

tut-cikavo Екскурсії викликали неабияке захоплення і їх почали замовляти з усієї Англії. Загалом батько і син Куки перетворили на туристів 3 000 000 своїх земляків.

tut-cikavo Марк Твен — один з перших американців, які стали клієнтами агенції Кука.

tut-cikavo Більшість туристичної спільноти — європейці, їх тут удвічі більше, ніж азійців. 

tut-cikavo Найбільше коштів на подорожі витрачають китайці.

tut-cikavo 10% світового ВВП — саме стільки коштів туристи вкладають в економіку планети. Протягом останніх пів століття частка туризму тільки зростає — і це єдиний подібний випадок у світовій економіці. 

tut-cikavo Найдорожча туристична поїздка, а вірніше — політ, коштував 20 мільйонів доларів. Їх витратив американець Деніс Тіто за подорож у космічному кораблі.

tut-cikavo Космічний туризм з'явився у 2000 році, коли перша людина вийшла на орбіту з цікавості, а не для дослідницьких завдань.

tut-cikavo Міжнародна космічна станція — поки єдиний пункт космічного туризму, який уже відвідали 6 туристів і 1 туристка.

tut-cikavo Таїланд — найбільш відвідувана туристична країна світу. Річний рекорд - 35 мільйонів гостей, тут зафіксували у 2017 р.

tut-cikavo Ко Чай — популярний острів, який повністю закрили для туристів 3 роки тому. Влада Таїланду визнала, що натовпи гостей невдовзі можуть знищити його унікальні краєвиди.

tut-cikavo Еверест — найбільш високогірне сміттєзвалище світу. Альпіністи залишають там геть усе, що стало непотрібним у дорозі. Відтак влада Тибету зобов'язала туристів здавати після спуску 8 кг зібраного сміття або сплатити 100 доларів за нестачу кожного кілограма.

tut-cikavo Шкода від туризму найбільше проявляється не у засміченні лісу, а в знищенні екосистеми островів.

tut-cikavo Звичайнісіньке каміння — його розкидають навколо популярних пам'яток на кшталт Колізею, Парфенону чи єгипетських пірамід, щоб туристи могли взяти на пам'ять "шматочок руїн".

tut-cikavo Гном-мандрівник — форма сусідського гумору, який сьогодні назвали б пранком. Близько 40 років тому хтось надумав прихопити у мандрівку садового гнома сусідів. Скульптуру не просто возили з собою, а й фотографували біля всіх пам'яток. Власникам її повернули разом з фото. Відтоді кількість охочих повторити розіграш тільки збільшувалась.

tut-cikavo Найкоротший туристичний авіарейс триває менше, ніж півтори хвилини — це переліт з шотландського острова Вестрей на сусідній Папа Вестрей.

tut-cikavo Найтриваліший безперервний авіарейс тримає туристів у небі понад 17 годин! За цей час літак долає відстань з Нової Зеландії до Катару - 14 з половиною тисяч кілометрів.

tut-cikavo Ліхтенштейн — держава, яку туристам пропонують купити повністю за 80 000 доларів. Володіння ключами від Ліхтенштейну триває 1 добу, протягом якої в палаці організовують бенкет на честь тимчасового володаря.

tut-cikavo Бутан — королівство поблизу Індії, де кожен турист — потенційний руйнівник природи. Тому до 1974 року їх не пускали сюди взагалі, а тепер обкладають височезними податками. Перебувати у "королівстві дракона" можна не більше 15 днів, купити квиток — лише у 2 авіакомпаній, а путівку — в кількох спеціальних туроператорів у світі. Віза в королівство Бутан коштує 200-250 доларів за кожен день поїздки.

tut-cikavo "Паризький синдром" - психічне порушення, яке виникає у туристів, розчарованих поїздкою. Найчастіше його діагностують у японців, для яких столиця Франції виявилась геть несхожою на очікуване місто романтики. Проявом цього розчарування бувають навіть галюцинації.

tut-cikavo Вперше День туризму було відзначено 40 років тому - 27 вересня 1979 року. 

 Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter