Написати коментар
Острів Різдва

 

У просторах Індійського океану розташований дуже маловідомий і таємничий Острів Різдва. Належить він до зовнішніх володінь Австралії. В давнину тут були величезні гори, які за теорією Дарвіна, надалі перетворилися в скупчення коралових рифів. Цей острів утворився з масштабного гірського хребта в океані, який повністю залишився під водою, а верхівка його і є - Острів Різдва з дуже різкими скелями, оточена мережею рифів. Місце належить до числа дивовижних куточків планети Земля

Дуже невелика кількість туристів знають про це місце і лише найвідчайдушніші  побували на райському острові. Чим саме приваблює мандрівників ця місцевість? Виберемо найцікавіші факти про острів, та дамо відповідь на питання - чи варто летіти за тридев’ять земель, аби побувати на ньому? 

 

Історія острова 

Відкриття острову Різдва приходиться на 1643 рік і приписується капітану Вільяму Майнорсу. Ця подія відбулася у день Різдва, тому назва не викликає питань. 

Обстежити острів було досить складно, смуга рифів виявилася майже непрохідною. Лише наприкінці XIX століття, коли британські мореплавці знайшли корисні копалини, а саме - чисті фосфати, до нього був проявлений неабиякий інтерес з боку Англії! на правах колонії Сінгапур, острів увійшов до складу вище названої країни. 

Тільки з 1958 був переданий Австралії, на особливих умовах «зовнішньої території». Площа острова 135 км², кількість населення на сьогодні приблизно 2 000 осіб.

 

«Фосфатні скарби» чи краби?

З появою острова на карті світу, найголовнішим скарбом були його фосфатні залежні, але з часом вони були повністю вичерпані!  В наші дні, він має більше світове визнання за свої рекреаційні ресурси. 

 

Розглянемо топ найцікавіших моментів, пов’язаних з Островом Різдва. 

1. Візитною карткою острова є Національний парк. Це унікальне природне явище, яке займає дві третини території, та налічує величезну кількість флори, фауни, морських мешканців. Переважна більшість їх створює ендеміку острова, його унікальність! Тваринний та рослинний світи характерні саме для цієї місцевості і створюють  неповторний ареал! Острів Різдва дає домівку для 225 видів тварин та приблизно 80 тисяч птахів!

2. Окремим пунктом виділяємо печери острова! Даніель Руа, Печера загубленого озера. Ці старовинні пам’ятки заслуговують особливої уваги! Місце недоторканої природи, могутні сталактити в скелях! 

3. Пляж Доллі Біч є одним з найгарніших та відокремлених пляжів світу. Природним чином це місце усамітнене горами та заростями пальм. 

4. Міграція червоного краба. Дивовижне явище, яке приходиться на жовтень - листопад кожного року і приваблює тисячі туристів, стати свідками події. Лише уявіть, понад 50 мільйонів крабів мігрують з глибини острову до океану! Приблизно на тиждень морська поверхня перетворюється на червоного кольору «крабовий бум»! Місцеві мешканці звикли до цього настільки, що на момент міграції на території острова заборонено пересуватися будь-яким транспортом. 

5. Ще одним особливим місцем є селище Саут Пойнт. Місцеві торгові лавки з різноманіттям тропічних фруктів, пейзажі домівок, в заростях ліан. І все це серед старовинних та загадкових буддійських храмів, що були зведені декілька століть тому. 

6. Також варто побувати на покинутому космодромі. Цей об’єкт довгий час був засекреченим. Будівництво прийшлося на початок 2000 - років, але він так і не запрацював. Занедбана будівля створює різкий контраст з мальовничим островом. 

 

Переваги подорожі на Острів Різдва

Дивовижний світ, ховає мільйони таємниць.. Як просто їх розкривати тепер! чудово, що дива, які знаходяться за сотні миль, сьогодні відомі кожному, хто захоче про них дізнатися! 370 років тому людству був відкритий колоритний прекрасний куточок - Острів Різдва. Подорож до нього стовідсотково варта уваги! 

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter