Єрусалим

 

Ізраїль це країна, про яку написана величезна кількість статей, складено безліч анекдотів та віршів, знято багато художніх та документальних кінострічок. Але справжнім Ізраїль постає тільки, коли побачиш наживо його архітектуру, стародавні пам’ятки, поглянеш атмосферу старих вулиць та релігійних осередків, відвідавши Землю Обітовану.

У багатьох сучасників при згадуванні цієї країни одразу з’являється асоціативний ряд: війна, медицина та новітні технології. Все згадане є цілком доцільним. Ізраїль з кожним роком все більше виправдовує звання першої стартап-нації. Гуляючи, вулицями можна побачити нові винаходи, які нещодавно були лише ідеєю для розробки, а наразі активно використовуються мешканцями міст Ізраїлю і не тільки. Існують навіть музеї нових технологій, де відвідувачам дають можливість наочно побачити винахід у дії, скуштувати воду, що утворюється з повітря, пограти в гру, що допомагає ізраїльським розвідникам в бою тощо. 

 

Тель-Авів

Хоч офіційно столицею визнано Єрусалим, що є місцем-святинею та пунктом паломництва трьох основоположних релігій (християнство, юдаїзм, іслам), найбільш популярним місцем відпочинку та туризму залишається Тель-Авів. Його також називають неофіційною столицею, бо саме там знаходяться посольства країн світових лідерів. Тель-Авів це центр сучасної ізраїльської культури. Однією з найцікавіших будівель в місці вважається “Дім-Пагода”, побудований ще в 1925 році за проєктом Александра Леві. Червоною лінією по місту проходить архітектурний стиль баухауз.

 

Єрусалим

Однак, все ж таки офіційна столиця країни — Єрусалим. Місто-святиня, як одна величезна пам’ятка архітектури, мистецтва і духовності. Воно несе в собі багату історію. В перекладі з івриту, Єрусалим це місто миру. Без перебільшень, це столиця-музей, в якому кожен камінь — історична пам’ятка. В самому місті розкинувся Гетсиманський сад з оливковими деревами, котрим вже близько тисячі років. Недалеко від нього, на Єлеонській горі розташоване найстаріше кладовище — єврейське. Саме там багато світових та вітчизняних зірок вже викупили місця для себе, аби першими воскреснути.

Стіна плачу — це найсвятіше місце для юдеїв зі всього світу. Жінки моляться справа, а чоловіки — зліва. Щодня туди приходять тисячі людей. Атмосферу, що біля стіни неможливо передати та описати, магія та енергетика пробирає кожного до сліз. Кожному слід мати чисті думки та бажання, аби помолитися і попросити в Стіни про найсокровенніше. Після цього не можна повертатися до неї спиною.

 

Ейлат та Мертве море

Окрім столиці, будь-який турист може насолодитися підводним світом Червоного моря в Ейлаті, що на півдні країни. Ексклюзивні послуги дайвінгу, що пропонують для людей різного віку, прогулянки на катерах та яхтах дадуть відчути себе справжнім мільйонером, хай навіть на кілька годин. 

Неможливо проїхати повз іншої пам’ятки, що несе в собі таке багатство як сіль. Мертве море це порятунок від хвороб шкіри. Це найнижча точка між Ізраїлем, Йорданією та західним берегом річки Йордан. Концентрована сіль сама тримає людське тіло на плаву та не дає потонути. Саме звідти беруть матеріали для косметичних засобів для обличчя та тіла.

Для тих, хто любить висоту та фізичну активність, буде дуже цікаво залізти на гору Масада. На ній розкинулась стародавня фортеця, де збереглися залишки палацу царя Ірода, синагоги, фрагменти мозаїк, водних резервуарів та багато інших знахідок.

Ізраїль має свою неперевершену атмосферу, колорит, культуру та могутню історію, якою пишаються ізраїльтяни та захищають щодня.  

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.