Австралія розташована в Південній півкулі, вона повністю займає весь австралійський материк, а також острів Тасманія та декілька інших островів у Тихому та Індійському океанах. Тут гармонійно поєднуються непрохідні джунглі та сучасні мегаполіси. Ця країна вабить шукачів пригод прекрасними ландшафтами, екзотичними тваринами, унікальною архітектурою. 

 

Великий Бар’єрний риф

Це природне чудо являє собою систему рифів, яка нараховує понад 3 000 коралів та займає близько 300 кілометрів берегової лінії Квінсленда. Бар'єрний риф складається з 70 островів, площа яких настільки велика, що їх видно навіть з космосу. Це диво природи почало зароджуватися близько 25 мільйонів років тому після зміщення Австралійської літосферної плити. Ці рифи створили маленькі коралові поліпи, що зовні схожі на крихітних перевернутих медуз. 

Великий Бар’єрний риф

Щорічно сюди приїздить близько 2 мільйонів туристів, що приносить регіону прибуток в 3 мільярди доларів. Попри величезну протяжність коралових рифів, вони зовсім не заважають сучасному судноплавству як це було раніше. Бар’єрний риф захищає континент від руйнівних тайфунів. Не меншу цінність представляє й Велика лагуна, глибиною понад 50 метрів, яка відділяє відкритий океан від материка і рифа. Коралові рифи є своєрідною заповідною зоною для багатьох представників морської фауни, також на острівцях живе приблизно 3 мільйони морських птахів.

 

Сіднейська Вежа

Сіднейська Вежа є однією з найвищих башт, розташованих в Південній півкулі. Її висота досягає 305 метрів, й не дивно, що туристи вважають її найкращим оглядовим майданчиком не тільки в Австралії, а й у світі. Вежа складається з декількох частин, одна з них знаходиться на висоті 251 метра, а інша на 20 метрів вища. На вершині башти розташований 3D-кінотеатр, де можна здійснити віртуальну подорож визначними пам'ятками країни. Піднятися на будь-яку частину вежі можна на трьох швидкісних ліфтах чи по сходах. На свята Сіднейську вежу прикрашають вогнями та влаштовують феєрверки.

Сіднейська Вежа

 

Айерс Рок

Одним з найцікавіших місць в країні є червона скеля Айерс Рок. Скеля стала настільки популярною завдяки незвичайному кольору та формі. ЇЇ протяжність становить більш ніж 2,5 кілометри, а ширина - 1,5 кілометри. Раніше вважалося, що ця скеля є частиною метеориту, який впав на Землю ще в давні часи. Деякі дослідники висували припущення, що скеля являє собою продукт ерозійного розпаду височин рельєфу. Раніше, це диво природи було частиною великого гірського хребта Петерман, виникнення якого й досі породжене загадкою. В першу чергу, через те, що цей гірський хребет з’явився майже нізвідки, посеред безкрайньої пустелі. Однак сьогодні, ця пам’ятка вважається однією з найбільш дивовижних в країні.

Айерс Рок

 

Опера Хаус

Опера Хаус є однією з найвідоміших пам’яток Австралії. Ця споруда навіть входить в рейтинг найпопулярніших місць на планеті. Однією з її основних особливостей є те, що вона повністю стоїть на воді та має незвичайну форму, яка нагадує великий корабель з високо піднятими вітрилами. Сьогодні плавні лінії в архітектурі можна зустріти досить часто, та саме Сіднейська опера стала першою спорудою з настільки радикальним дизайном.

Опера Хаус

Будівництво театру завершилося у 1973 році, його відкриття супроводжувалося виконанням Дев'ятої симфонії Бетховена та величезним феєрверком. Сіднейська опера вважається найбільшим культурним центром країни. Щорічно тут проводиться більш ніж 3 тисячі спектаклів та виставок, а аудиторія налічує 2 мільйони глядачів. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.