Написати коментар
Каппадокія

 

Загадковим словом «Каппадокія» називається красива область в центральній частині Туреччини, що розташована на Анатолійському плоскогір'ї. Часто Каппадокію називають «загубленим світом», пейзажі цього краю порівнюють з фантастичними іншопланетними ландшафтами. 

Сімдесят мільйонів років тому, внаслідок потужних вивержень кількох вулканів, вся територія покрилася товстим шаром попелу, який, після затвердіння, утворив шар гірської породи (так званий вулканічний туф).  

Згодом, протягом багатьох тисяч років, лава при виверженні вулканів розтікалася по вулканічному туфу і, застигнувши, утворила базальтовий шар. Через мільйони років клімат змінився: заснули вулкани і почалися затяжні дощі. З'явилися річки і потічки, які пробивали ходи в гірських породах, та й перепади температури теж зробили свій вклад в руйнування гір (клімат тут різко континентальний). Завдяки всім цим факторам ми можемо спостерігати дивовижні пейзажі сучасної Каппадокії.

Каппадокія

 

У місцях, де вода не змогла розмити вулканічний туф і він залишився стояти, покритий шаром базальту, можна побачити химерні стовпи, схожі на величезні гриби. Їх так і називають - «кам'яні гриби», «кам'яні стовпи» або «каміни фей». 

Кам'яні гриби

 

Уважніше придивившись до незвичайних скельних утворень, можна розгледіти сліди присутності людей - житла, видовбані в скелях, і цілі підземні міста. Вони з'явилися тут в 1 тисячолітті до нашої ери. У них могли жити десятки тисяч людей разом з домашньою худобою.

Каппадокія

Міста являють собою мережу житлових і підсобних приміщень, що йдуть під землю на сотні метрів. Тут були створені всі умови для нормального життя: колодязі, склади зерна, трапезні, сховища для вина, в'язниці, стайні, церкви, спеціальна вентиляція. Такі міста мали секретні виходи - це робило їх недоступними для ворогів. На стінах для зручності були намальовані червоні і сині стрілки: одні вели всередину міста, інші - до виходу. Міста мали помилкові коридори, які вели або до обриву, або в глухий кут. 

Коли ворога не було видно, люди підіймалися із підземелля на поверхню і займалися обробітком землі, а при першій же небезпеці - спускалися під землю і маскували всі входи і виходи.

Пізніше ці місця привернули своєю самітністю і недоступністю ченців і, як не дивно, саме цей край в мусульманській країні став колискою християнства. Ченці почали будувати велику кількість підземних церков, монастирів і склепів. У підземних містах перші християни ховалися від переслідування мусульман. Вони створили під землею величезну мережу багатоярусних лабіринтів, які чудово збереглися до наших днів.

Каппадокія

Дуже цікавим є місто Дерінкую (в перекладі - «темний колодязь»), що розташоване на території Каппадокії. Унікальність його в тому, що воно має вісім підземних поверхів, розташованих під однойменним наземним містом. На рівні третього поверху археологи знайшли широкий підземний коридор, який привів до іншого підземного міста - Каймакли. Виходить, що жителі містечок могли спілкуватися, не виходячи з під землі.

На сьогодні знайдено близько ста підземних міст, з'єднаних між собою тунелями. Каппадокія досліджена ще не повністю - вивчена лише мала частина. Навдивовижу, що міста почали будувати ще до винаходу людьми заліза. 

Туристи з усього світу приїжджають в Каппадокію, щоб політати на повітряній кулі. Адже на території Каппадокії розмістився музей просто неба, тому це дійсно найпростіший спосіб оглянути згори всі доступні оку скельні споруди. 

Каппадокія

 

Цікаві факти

 Каппадокія це ще й центр винного туризму в Туреччині. Річ у тому, що саме тут роблять найсмачніші вина Анатолії.

 На території Каппадокії зняли понад 900 фільмів, серіалів і документальних стрічок.

 Саме слово Каппадокія прийшло з перської мови, і утворене від слів Katpa Tuka що означає «Країна Чудових Коней».

 Каппадокія входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1985 року.

 А ще по Каппадокії можна пропливти на гондолі, річка Кизил-Ірмак вельми повноводна і мальовнича.

 Також по Каппадокії катаються на квадроциклах або беруть екскурсію джип-сафарі.

 У Каппадокії проводяться фестивалі класичної музики. В цей час тут особливо багато народу. Всі п'ють вино і насолоджуються музикою. 

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter