Три докази Арістотеля про те що Земля має форму кулі

 

Давньогрецький вчений і філософ Арістотель один із перших припустив, що Земля має форму кулі. І він привів докази своєї точки зору.

Саме докази кулястості Землі, висунуті Арістотелем, лягли в основу наукових робіт великих вчених через багато сотень років. Цей видатний мудрець, учень Платона, жив понад 2300 років тому, і він здогадався про те, про що людство потім забуло на тисячоліття.

Багато в чому до цього доклав руку Ватикан, який оголосив вчення про кулясту Землю єретичним. Однак, такі видатні уми, як Миколай Коперник і Джордано Бруно, були добре знайомі з працями Арістотеля, і вони самі говорили про те, що у своїх роботах спиралися на його докази. Які були настільки очевидні, що спростувати їх було неможливо для будь-якої вдумливої людини. 

 

Три докази Арістотеля про те, що Земля має форму кулі

● Одним із доказів кулястості Землі, висунутим Арістотелем, стало спостереження за Полярною зорею. Як відомо, вона завжди видніється над Північним полюсом, через що вона століттями слугувала орієнтиром для мореплавців і мандрівників. Арістотель же звернув увагу на те, що Полярна зоря розташована тим вище на небосхилі, чим далі спостерігач йде на північ.

Другим доказом стало спостереження за сузір’ями на екваторі. Як Полярна зоря переміщається по небу все вище в міру просування на північ, так і звичні сузір’я в міру руху до екватора підіймаються дедалі вище. Також вчений звернув увагу, що на півдні видно ті зорі, яких не видно на півночі, і навпаки.

Третій доказ кулястості Землі Арістотеля ґрунтується на тіні, яку Місяць відкидає на Землю. Під час повного місячного затемнення ця тінь завжди кругла, так що давньогрецький вчений закономірно дійшов висновку, що й Місяць, і Земля мають форму кулі. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах