Символ - це простий, зрозумілий і швидкий спосіб виразити що-небудь довге і заплутане. Уявіть, що замість простого знаку череп з блискавкою, висів би напис: «При занадто тривалому контакті з оголеними проводами ваш організм може бути вражений розрядом в дуже багато вольт».

Крім того, людська уява, деякі речі здатна засвоїти краще, ніж розум. Наприклад,  заради чого Ісус Христос дозволив себе розіп'яти, пересічному обивателю зрозуміти в принципі нелегко. А ось розповідь про пелікана, який розриває собі груди, щоб нагодувати пташенят своєю кров'ю. Саме з цієї причини пеліканами прикрашені релігійні трактати і кам'яні фронтони церков: просто пташка — яскравий релігійний символ.

Хрести, півмісяці, зірки, свастики — це просто картинки, значки, кілька штрихів, нанесених в певному порядку. Однак в ім'я цих символів в усі віки проливалася кров, тому що символ — це маленьке і просте вираження величезного явища.Знак оклику.

-
У латинському тексті, якщо автор хотів висловити радість чи захват, він писав слово «Io», яке означає щось на кшталт «ура». Середньовічні ж переписувачі, призвичаїлися впихати «о» під «I» і таким чином економити цілу чверть дюйма пергаменту. З часом «о» стало і зовсім крапкою.
Знак питання.

-
Та ж сама історія, що і зі знаком оклику. Питання в латині передавався словом «Quaestio» в кінці фрази. Переписувачі скоротили його до «Qo» і теж писали букву під буквою.


Cобачка.

-
Вперше цей символ з'являється в середньовічних латинських рукописах XIV -XV століть. Ченці намагалися мінімально витрачати дорогий пергамент і придумували різні скорочення для слів які часто трапляються. Для прийменника ad (на): вони просто злили «а» і «d» — і вийшла карлючка @. Крім того, собака встигла побути бухгалтерським символом, що позначає ціну товару, а в 1972 році американський фахівець компанії BBN Technology Рей Томлінсон придумав використовувати його для вказівки адреси поштової скриньки. Між іншим, «собакою» цей знак називають тільки у нас ; в різних мовах він носить клички «чортеня», «кошеня» «черв'як» і навіть «булочка».Плюс.

-
Плюс, як і мінус, з'явився на світ в 1490 році, коли була видана книга чеського математика Яна Відмана «Швидкий і красивий рахунок». У ній він запропонував використовувати ці два символи для додавання і віднімання. До тих же пір математики намагалися пояснити словами, що потрібно робити з числами в їх формулах. Знаки множення і ділення з'явилися ще пізніше.


Анархія.

-
Простий символ означає, що анархія повинна правити світом, держави необхідно скасувати, мегаполіси зруйнувати, а всім жити згідно з природними законами і здоровим глуздом. А ось, так би мовити, оригінальна ідея анархії — один з найзанудніших і найдобропорядніших соціальних устроїв, який тільки можна придумати. Ніяких воєн, політики і телевізора — всі живуть невеликими комунами, в яких спільно орють, жнуть і вечорами водять хороводи.Пацифик.

-
Був придуманий в 1958 році британським дизайнером Джеральдом Холтомом. Кожен бачив у цьому нехитрому малюнку все, що хотів : християнський хрест, голуба миру, силует ядерної ракети. Насправді ж Холтом просто поєднав у колі два буквених сигнали з семафорної абетки — N і D, абревіатуру виразу «nuclear disarmament» — «ядерне роззброєння»Венера.

-
Астрологічний символ Венери став символом жінки. Зображує він неодмінний атрибут кожної жінки — дзеркало.
Марс.

-
Астрологічний символ планети Марс став позначати чоловіка взагалі. Це планета — куля зі списом — символом войовничого бога.Чаша зі змією.

-
При опитуванні десяти осіб, що це за символ аптек та медицини взагалі, та звідки він взявся, дев'ять скажуть, що це нагадування про те, що зі зміїної отрути роблять багато корисних ліків. Насправді ж, це древній символ богині Хіхієни, дочки бога медицини Асклепія (Ескулапа). Супутниками Асклепія були дві мудрі змії, яких Хіхіена годувала молоком з чаші.


Інь і Ян.

-
Китайцям властиве дуалістичне сприйняття світу. Білий ян позначає у них вогонь, день, повітря, чоловіче начало ; темний інь — воду, ніч, землю, жіноче начало. Вважалося, що весь світ складається з цих двох субстанцій, які не мають чіткої межі. У кожному інь завжди є частка ян, і навпаки.


Всевидяче око.

-
Це давньоєгипетський символ, який позначає, що бог бачить все, хоча сам — невидимий. Цей східний символ здавався дуже загадковим і екзотичним, і його використовували масони в якості однієї з основних своїх емблем. Зараз всевидюче око найчастіше можна бачити на доларових купюрах.


Пентаграма.

-
На місце творця цього знаку претендують різні давні народи — від євреїв до шумерів, але, перші документальні свідчення про використання пентаграми належать грекам — піфагорійцям, які вважали пентаграму символом п'яти першостихій (вогонь, земля, вода, повітря та ефір, укладені в коло, що позначає всесвіт). Араби називали пентаграму «печаткою Давида» і вірили в те, що вона є найпотужнішим захистом від злих чар. Тому цей знак часто використовувався в різних культових і " магічних " ритуалах.


Смайлик.

-
Рекламний символ, який був придуманий в 60-х художником Харві Боллом для фірми клієнта. Його запозичили хіпі, у яких він став таємним знаком, який давав зрозуміти, що поблизу можна купити наркотики. Коли поліція навчилася розуміти сенс знака, смайлик стали на зло поліціянтам малювати всюди: на стовпах, рюкзаках, машинах і деревах. Так смайлик став символом контркультури взагалі. В Інтернеті він втратив своє кримінальне значення і став позначати просто посмішку.Свастика проста.

-
Вертушка з кривими лопатями при русі створює мерехтливе коло. Саме вона подала древнім індійцям ідею, що так влаштовано сонце. В Індії свастики всюди: у храмах, на підносах з пахощами, на весільному одязі. За індійськими віруваннями свастика оберігає від передчасної загибелі, приносить здоров'я і довге життя.

Cвастика перевернута.

-
Гітлерівці використовували цей солярний знак з індійської символіки, щоб підкреслити своє давнє арійське (безпосередньо з Індії) походження. Свастика виявилася перевернутою тому, що її творці неточно пам'ятали, в який бік загинаються хвостики. Пізніше, коли помилка відкрилася, була придумана версія про «нове переосмислення». Добрий сонячний знак перетворився в один з найогидніших символів за всю історію людства — замість «життя» свастика стала означати «смерть». Нині в більшості європейських країн використання свастики де-небудь, окрім книг і фільмів про Другу світову війну категорично заборонено.


Cердечко.

-
Символ серця в любовних посланнях використовували ще греки і римляни. Тільки на увазі вони мали зовсім не серце. Серцем же цей символ назвали християни в епоху середньовіччя. Багато дослідників вважають, що так зображувалася головка ерегованого пеніса. Такий символ виражав почуття глибокої симпатії. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.