Саме біологія допомагає нам вивчати явище життя. Різні її галузі присвячені найрізноманітнішим областям, від великих хребетних тварин до мікробів і бактерій, але всі вони однаково важливі для всього людства. Саме роботи багатьох провідних біологів посприяли розвитку медицини, допомогли створити безліч нових ліків і взагалі зробити життя кращим. Неможливо сперечатися з тим, що біологія є однією з основоположних наук, життєво необхідних для всього людства.

 

Цікаві факти про Біологію

● Природа нічого не робить просто так. Наприклад, зозулі підкладають свої яйця в гнізда інших птахів не тому, що не хочуть піклуватися про потомство, а тому, що вони і їх пташенята живляться різним продуктами.

Всього в різні епохи на Землі існувало в сотні разів більше видів живих істот, ніж зараз.

У птахів вага їх оперення перевищує вагу скелета. Кістки у них порожні, а тому легкі. 

● У людському мозку протікає близько 100 000 різних хімічних реакцій.

● У курячих яйцях іноді буває більше одного жовтка, а рекорд — цілих 9. Однак, з таких яєць не може вилупитися більше одного курчати, тому що зародкам всередині шкаралупи просто не вистачить місця, щоб розвиватися.

● На світі є унікальна медуза, справжня загадка біології. Вона може жити вічно! Зазвичай медузи розвиваються з поліпів, а в кінці свого життєвого терміну просто вмирають. Однак, медуза нутрікула після цього опускається на дно і знову перетворюється в поліп, запускаючи життєвий цикл заново. Якби нутрікулами не харчувалися численні риби, вони б давно заполонили світовий океан.

● Не всі птахи в світі вміють літати, але лише один з них начисто позбавлений ​​крил — ківі, символ Нової Зеландії. Новозеландці люблять цих пташок, і ставляться до них вкрай дбайливо.

● Сумарна вага всіх бактерій в організмі середньостатистичної дорослої людини може досягати 1,5 кг.

Людиноподібні мавпи зазвичай сильніші ніж люди. Наприклад, горила сильніша за середнього чоловіка в 6-8 разів.

Найсильнішим м'язом в тілі людини є язик.

Оскільки Австралія відкололася від стародавнього материка давним-давно, життя на цьому континенті протягом мільйонів років розвивалося в ізоляції, і місцева фауна сильно відрізняється від будь-якої іншої. Австралійці часто жартують, що все, що повзає, плаває або літає в Австралії, хоче тебе вбити. Небезпечних створінь тут дійсно дуже багато.

Біологія. Наука в коміксах

Деякі птахи сплять прямо під час польоту, наприклад, лелеки.

Дослідження в області біології допомогли встановити, що близько 70% всієї живої маси на Землі припадає на бактерії та інші мікроорганізми.

Біологія вивчає не тільки тваринний світ, а й рослинний. Одним з найцікавіших відкриттів стало те, що трава може виростати до гігантських розмірів. Наприклад, бананова пальма — це трава, та й бамбук теж, але ж він може досягати висоти десятиповерхового будинку.

Людські кістки міцніші за найміцніший бетон.

Кров людини та інших ссавців має червоний колір завдяки вмісту в ній оксиду заліза. А у восьминогів кисень по крові переносить не залізо, а мідь, тому кров у них блакитна.

Деякі види живих істот, зокрема, молюски, можуть змінювати стать за своїм бажанням.

Хребет у верблюдів абсолютно прямий, як, наприклад, у коней або корів, незважаючи на наявність горбів.

Деякі різні види тварин можуть схрещуватися між собою, але їхнє потомство буде стерильним. Наприклад, великі кішки — ягуари, леви і тигри.

Найцікавіший з точки зору біології спосіб полювання в ході еволюції розвинувся у морських зірок. Вони викидають свій шлунок назовні, прямо в свою здобич, і переварюють її.

В одному грамі ДНК може зберігатися близько 700 терабайтів інформації.

У тілі дорослої людини довжина всіх нервів становить близько 75 кілометрів. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах