Наука геометрія, винайдена тисячі років тому, і відтоді продовжує розвиватися і змінюватися, але її основи залишаються все тими ж. Вона міцно увійшла в цивілізацію людства, будучи базою для різноманітних галузей знань. Подивіться куди завгодно, і ви побачите, що при створенні того чи іншого предмета його автори спиралися на геометричні обчислення. Що завгодно — дорога у вас під вікнами, ваша квартира, мобільний телефон або книга в шафі. Без геометрії не було б людської цивілізації в тому вигляді, в якому ми її знаємо.

 

Цікаві факти про геометрію.

-Достовірно відомо, що геометричні знання застосовувалися ще в Стародавньому Єгипті понад 5 000 років тому. Єгиптяни користувалися ними не тільки при будівництві пірамід, але і при розмітці ділянок для посівів на берегах Нілу.

-Зараз геометрія є одним з основних розділів математики. Однак, в Стародавній Греції вона була фактично математикою в цілому, а не її частиною.

-Найбільше, мабуть, для геометрії зробив античний учений Евклід. Відкриті ним принципи досі лежать в основі цієї науки.

-Над дверима в школу, в якій давньогрецький вчений і філософ Платон вчив своїх учнів, красувався напис «Нехай не входить сюди той, хто не знає геометрії».

-Трапеція — одна з геометричних фігур. Але слово це походить від давньогрецького «трапезіон», що в перекладі означає «столик». А слово «Конос», від якого відбулося наше «конус», означало «соснова шишка».

-Серед всіх геометричних форм з однаковим периметром, коло має найбільшу площу і, навпаки, серед всіх фігур з однаковою площею коло має найменший периметр.

-За допомогою геометричних правил і припущенням про те, що Земля має форму кулі, давньогрецький вчений Ератосфен виміряв довжину її окружності. Як показали вимірювання сучасних вчених, він практично не помилився в своїх розрахунках, похибка становила лише частки відсотка.

-Основи фрактальної геометрії були закладені знаменитим ученим Епохи Відродження Леонардо да Вінчі.

-Теорему Піфагора називали «ослиним мостом», тому що учнів, які запам'ятовували теорему без розуміння, називали віслюками, з тієї причини, що вони не могли «перейти через міст» теорему Піфагора.

-Коли Піфагор довів свою теорему, надбудувавши прямокутний трикутник квадратами по його сторонам, його шок і потрясіння учнів були такі великі, що учні вирішили світ вже пізнаний, залишилося тільки пояснити його числами.

-Архімед, якому Александрія була не чужа, хоч він і народився в Сіракузах, винайшов чимало механічних пристроїв, але своїм головним досягненням вважав обчислення обсягів конуса і кулі, вписаних в циліндр. Обсяг конуса становить одну третину від обсягу циліндра, а об'єм кулі дві третини.

-Ще близько 5 000 тому, древні єгиптяни знали, що якщо зробити на мотузці 12 вузликів на рівних відстанях і натягнути її в формі трикутника, то вийде прямий кут. Ці знання застосовувалися в будівництві.

-Трикутник Рело це геометрична фігура, утворена перетином трьох рівних кіл радіуса «А» з центрами в вершинах рівностороннього трикутника зі стороною «А». Свердло, зроблене на основі трикутника Рело, дозволяє свердлити квадратні отвори, правда, з 2% похибкою.

-В геометрії Рімана сума кутів трикутника завжди більше 180.

-Французький імператор Наполеон Бонапарт був прекрасним математиком, і він є автором ряду наукових праць. На його честь навіть була названа одна з геометричних задач «завдання Наполеона».

-В геометрії формула обчислення обсягу усіченої піраміди виведена раніше, ніж формула для цілої піраміди.

-Евклід особисто довів 465 геометричних теорем. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter