Цікаві факти про відеоігри

 

Комп’ютерні ігри одне з головних захоплень 21 століття. Ними живуть люди різного віку, витрачаючи дні й ночі на улюблену забаву. Навіть якщо ви граєте тільки час від часу, або взагалі не граєте, вам напевно буде цікаво дізнатися деякі факти з цієї сфери.

 

Цікаві факти про комп’ютерні ігри

● Якщо вірити дослідженням Entertainment Software Association, то середній вік гравця становить 33 роки.

● Залежність від комп’ютерних ігор дуже схожа на наркотичну залежність. Якщо фанатам цієї розваги не вдається довго пограти, вони відчувають реальний дискомфорт.

● Angry Birds стала однією з найприбутковіших ігор у форматі мобільних платформ. У її створення вклали 100 000 євро. Гра принесла понад 60 мільйонів чистого прибутку.

● Комп’ютер багато разів перемагав чемпіонів світу із шахів, але є одна гра, у якій усе якраз навпаки: чемпіони світу обіграють комп’ютер. Ця гра називається «Ґо». Сучасні комп’ютери поки не можуть прорахувати всі ходи суперника. Крім того, для ПК критерії оцінок позицій теж поки занадто складні. Гра «Ґо» має багатовікову історію.

● The Sims входила в десятку найбільш продаваних ігор Великобританії упродовж двох років.

● Найперша комп’ютерна гра була створена в 1961 році студентом Стівом Расселом. Називалася вона Spacewar.

● Відомо кілька випадків, коли через тривале проведення часу за MMORPG (World of warcraft, Lineage 2), люди просто вмирали від виснаження. Також було багато випадків через розбірки між кланами в «реалі», іноді навіть із сумними наслідками. 

Книга «Кров, піт і пікселі. По той бік створення відеоігор»

● У 1994 році хотіли заборонити гру DOOM через зайву кривавість.

● Splinter Cell: Chaos Theory була заборонена в Південній Кореї, оскільки там показана зруйнована столиця Кореї (Сеул).

● Зараз набирає обертів такий жанр гри як — втеча. Втекти з ув’язнення або врятуватися від злого переслідувача, такі цілі гри втеча. Потрібно бути спостережливим і кмітливим, щоби грати в цю гру.

● Найбільш продаваною грою за всю історію є Tetris. Усього було продано понад 40 млн копій цієї гри.

● Найбільшою фірмою-розробником комп’ютерних ігор є компанія Electronic Arts. Щорічно ця компанія видає ігор на суму понад 3 млрд доларів.

● Ліцензійні диски Fifa 2001 були з запахом трави.

● У багатьох іграх розробники вставляють ненароком свої імена. Наприклад, в Half Life 2 прізвища розробників вказані на шафках у роздягальні, в Fable the Lost Chapters ім’я директора компанії увічнено на могильній плиті. І таких ігор дуже багато.

● Ще за часів Першого Diablo ходили чутки про якийсь секретний «Коров’ячий рівень». Вважалося, що якщо довго клацати по корові, то відкриється портал у новий рівень із крутими монстрами. Це все було неправда, зате розробники заради жарту усе-таки створили «Коров’ячий рівень» у другій частині Diablo, де битися треба було з ходячими на задніх ногах коровами. Третю частину гри теж не обділили. Там уже треба збирати інгредієнти, щоби потрапити в секретний «Поні рівень», який абсолютно не вписується у світ Diablo, а більше схожий на дитячий мультик. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах