Написати коментар

 

А чи знаєте ви, що Bluetooth перекладається з англійської, як «синій зуб». А назвали його так на честь короля Харольда I або Харольда Синьозубого (норм. Harald Blåtand), який правив у X столітті Данією та частиною Норвегії та об'єднав ворожі данські племена в єдине королівство. Мається на увазі, що Bluetooth робить те ж саме з протоколами зв'язку, об'єднуючи їх в один універсальний стандарт.

Логотип Bluetooth є поєднанням двох нордичних («скандинавських») рун:
«Хаглаз» (Hagall) - аналог латинської H.
і «Беркана» (Berkanan) - латинська B.

Таким чином, ці символи правильно було б перекласти, як королівські ініціали Harald BlåtandСпецифікація Bluetooth була розроблена групою Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG), яка була заснована в 1998 році. До неї увійшли компанії Ericsson, IBM, Intel, Toshiba і Nokia. Згодом Bluetooth SIG і IEEE досягли угоди, на основі якої специфікація Bluetooth стала частиною стандарту IEEE 802.15.1

Bluetooth дозволяє цим пристроям з'єднуватися, коли вони знаходяться в радіусі до 100 метрів один від одного (дальність сильно залежить від перешкод), навіть у різних приміщеннях.

Існує два види атаки на блютус пристрої з метою злому - пасивна та активна. Обидві процедури злому достатньо складні і включають декілька етапів, основний з яких - збір пакетів даних та їх аналіз. Самі атаки засновані на вразливості в механізмі аутентифікації і створення ключа - шифру між двома пристроями. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter