Написати коментар

 

У 2004 році компанія Майкрософт подала до суду на канадського студента Майка Роу (Mike Rowe) за те, що він зареєстрував на своє ім'я домен MikeRoweSoft.com  Англійською  домен вимовлявся точнісінько, як назва корпорації Білла Гейтса - "МайкРоСофт.ком". Домен Майк зареєстрував для того, щоб займатися веб-дизайном.

Корпорація Майкрософт угледіла в цьому порушення авторських прав і вимагала віддати домен. Майк був готовий підкоритися вимогам мега-корпорації, але попросив у Майкрософт компенсацію за втрату домену. Компанія Білла Гейтса погодилася виплатити Майку 10 доларів - приблизно стільки коштує реєстрація домену в зоні ".com".

Відповідь Майкрософт настільки розлютила Майка, що він негайно підвищив розмір суми за добровільну "здачу" домену до 10000 доларів. У свою чергу, Майкрософт висунув проти Майка судовий позов на 25 аркушах. Студент не збирався здаватися і почав активно спілкуватися з пресою, розповідаючи про жадібність та нахабство Майкрософт.

Майк зміг зібрати 6000 доларів добровільних пожертвувань, знайшов собі безкоштовного адвоката, а його сайт MikeRoweSoft.com став настільки популярний, що одного разу його за 12 годин відвідало 250 000 осіб.

Ситуація почала приймати оборот, вкрай невигідний компанії Білла Гейтса - від скандалу стало погано тхнути, і Майкрософт поспішив врегулювати ситуацію в найбільш позитивному ключі. Домен у Майка забрали, але Майкрософт зобов'язалася компенсувати студенту всі його витрати, а також оплатила поїздку Майка і всієї його родини на Фестиваль TechFest. Крім того, Майк отримав професійний сертифікат Microsoft і ігрову приставку Xbox з набором ігор.

Додатково до всіх іншим "благ", Майк зміг продати на аукціоні eBay 25-сторінковий позов, який отримав від Майкрософт. Комплект документів, що являє собою, за словами Майка, "частину історії інтернету", пішов з молотка за 1037 доларів.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter