Написати коментар

 

Настільки звичний предмет побуту, як годинник, рідко привертає багато уваги, якщо, звичайно, мова не йде про щось наддороге або просто унікальне. Однак, перші годинникові механізми винаходили ще в глибоку давнину. Зараз створені набагато більш досконалі зразки, які допомагають вести облік часу, але і класичні моделі, які працюють за механічним принципом, не втрачають своєї актуальності. На стіні, на зап'ясті або де завгодно ще - годинники буквально всюди, тому що час біжить невблаганно, а ми намагаємося тримати його під контролем.

 

Цікаві факти про годинники.

-Однією з найбільш рідкісних у світі професій є майстер з обслуговування древніх баштових годинників. Справжніх умільців в цій області на весь світ налічується лише кілька десятків.

-Хвилина ділиться на 60 секунд, а ось секунда - на цілу 1000 мілісекунд.

-Найпершими годинами були, судячи з усього, сонячні. Найбільш стародавнім зразкам, знайденим археологами в Єгипті, понад 3 500 років.

-Найточнішими в світі годинами є атомні. Їх теоретична похибка не перевищує 1 секунди за 6 мільйонів років.

-Зоряна доба становить 23 години 56 хвилин і 4,091 сек. Тому у нас і є високосний рік, щоб компенсувати цю різницю.

-Напрямок руху годинникової стрілки було обрано саме таким, тому що саме так, зліва направо, рухається тінь сонячного годинника.

-Перший в світі наручний годинник був виготовлений в 1812 році. До цього для особистих потреб використовувалися тільки кишенькові моделі.

-До Першої Світової війни наручний годинник вважався в основному жіночим аксесуаром.

-Ні в одному казино Лас-Вегаса немає годинників, і співробітникам також заборонено носити наручні моделі. Це зроблено для того, щоб клієнти не думали про те, скільки часу вони вже провели за грою.

-Світлодіодний годинник вперше був сконструйований в 1971 році.

-Північний і Південний полюси, на яких сходяться всі меридіани, не належать до жодного часового поясу.

-У Стародавньому Китаї ще близько 3 000 років тому винайшли «вогневий годинник. Він являв собою особливу паличку, просочену ароматичними речовинами, на зразок свічки. Вона горіла з певною швидкістю, і по тому, скільки поділок на ній ще залишилося, можна було визначити, скільки минуло часу.

-Перший в світі рекламний відеоролик рекламував саме наручний годинник.

-Пісок в пісковому годиннику в холодну погоду тече швидше, ніж в жарку.

-Результати Олімпійських ігор і заїздів «Формули-1» вимірюються годинниками марки «Tag Heuer».

-Водяний годинник за принципом дії аналогічний пісковому.

-Перші баштові годинники були сконструйовані в Європі в XIV столітті.

-Щорічно в світі виробляється понад 1 млрд годинників, включаючи наручні, настінні і всі інші, будильники в тому числі.

-Перший будильник, здатний дзвонити, був винайдений в 1787 році. Причому він починав дзвонити рівно о 4 ранку, і переставити час спрацьовування на ньому було не можна.

-У зв'язку з поширенням багатофункціональних смартфонів годинники все більше використовуються в основному як стильний аксесуар або предмет інтер'єру.

-Найдорожчі наручні годинники повністю збираються вручну.

-Вартість найдорожчих в світі наручних годинників обчислюється кількома десятками мільйонів доларів. Така висока ціна обумовлена ​​в основному ексклюзивністю самих годинників та інкрустацією дорогоцінними каменями.

-Найбільш, мабуть, цікавим є квітковий годинник. Для цього на клумбах висаджують квіти певних видів, які відкриваються і закриваються в один і той же час доби.

-Якщо взяти в зуби, цокаючий наручний годинник і заткнути собі вуха, то цокання перетвориться в сильні і важкі удари.

-Цифровий наручний годинник зобов'язаний своєю появою кінематографу. Популярний фільм «Космічна Одіссея 2001» Стенлі Кубрика неодноразово визнавався кращим фільмом 20-го століття на космічну тематику. Саме цей фільм став відправною точкою популяризації цифрових годинників. Режисер попросив створити для фільму годинник майбутнього, який не обов'язково повинен працювати, аби зовнішній вигляд відповідав тематиці картини. Все вийшло, і в кадрі у одного з героїв можна було помітити такий годинник. А на хвилі успіху фільму, компанія-творець годинника вирішила випустити першу в світі модель такого типу.

-Під час висадки на Місяць американські астронавти носили годинник марки «Omega». Ця компанія була одним із спонсорів місячної експедиції.

-Перші кварцові годинники були сконструйовані японською компанією «Seiko» в 1969 році.

-У 1797 році у Великобританії годинник був предметом розкоші, і його власник обкладався додатковим податком. Це сильно скоротило число охочих стати власниками особистого годинника.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter