-А ви знали, що атмосфера земної кулі становить 5000000000000 300 більярдів (5300000000 000 000) тонн? Щоб простіше було зрозуміти це неймовірне число, слід його пояснити на прикладі. Такий вантаж можливо було б перевезти з Києва до Львова тільки за 4 мільярди років, за умови, що вантаж перевозився би на потягу, у якого 100 вагонів, а шлях одного потяга становив би 10 год.

-Земля і повітря не можуть існувати окремо. Уявіть таку ситуацію, що земна атмосфера не переміщається разом із Землею. В результаті чого людина могла б просто піднятися ненадовго в повітря, нікуди не вирушаючи, і спуститися, в результаті людина виявилася б в абсолютно іншому місці, тому що Земля уже перемістилася. Таким чином, людство не могло б здійснювати подорожі.

-Атмосферні опади впливають не тільки на людей, але і на тварин. Наприклад, на Тихоокеанському узбережжі Америки, в пустелі Атакама, за рік випадає максимум 8 мм опадів, що досить мало, для цієї місцевості. Через таку погоду не тільки в пустелі дуже багато смертей тварин, але і їх трупів. Сухість не дозволяє їм швидко гнити, внаслідок чого трупи можуть легко пролежати на землі десятки років.

-Люди які побачили грозу в Єгипті можуть вважати себе щасливчиками. В цій країні дико радіють такому явищу, адже гроза може бути максимум один раз на 200 років.

-Незважаючи на те, що більшість людей негативно ставляться до появи блискавки на небі, вона корисна для грунту. Блискавки примудряються захопити в повітрі кілька мільйонів тонн азоту, а пізніше направити його у землю. Завдяки чому злаки на землі можуть рости швидше, а урожай стає багатшими.

-Напрямок вітру, а пізніше вже і швидкість, люди навчилися визначати приблизно 2000 років тому. Прилад, яким древні жителі світу користувалися, називається «Флюгер». Флюгер винайдений на Сході, але після його створення, він досить швидко з'явився і в Європі. У кожній країні Флюгер мав інакший вигляд. Десь його зображували у вигляді дракона, десь у вигляді тигра. Пізніше флюгер став не тільки приладом для отримання напрямку вітру, але і прикрасою. Наприклад, в Середньовічних європейських містах його часто встановлювали на високі будівлі. У більшості випадків він був зображений у вигляді півня. У народі флюгер прозвали «півнем погоди». оскільки разом з напрямком вітру дуже часто змінювалася і погода. Встановлювався він на височинах з тієї причини, щоб звичайні люди, що проходять по місту, могли його побачити з далекої відстані і дізнатися про можливі зміни погоди.

-Плато Устюрт відоме всьому Казахстану. Річ у тому що в цьому місці є досить старий колодязь, який, як кажуть самі місцеві жителі, може передбачати погоду. Якщо незабаром мали бути які-небудь атмосферні опади: дощ, сніг, а може і туман, то колодязь втягує в себе повітря. Якщо ж погода буде суха і сонячна, то він виштовхує повітря. Щоб визначити, втягує він в себе повітря або ж, навпаки, виштовхує, потрібно всього лише кинути в колодязь якусь річ, якщо вона вилетить назад, то погода буде сухою, в іншому випадку варто очікувати опадів. Такий колодязь навіть красиво облаштували вапняними плитами. Його по праву вважають природним феноменом, а самі жителі заявляють про те, що стародавній колодязь ще ні разу не помилявся у своїх прогнозах.

-Щодня в атмосферу нашої планети потрапляє 100 тонн відносно невеликих метеоритів, що складаються з фрагментів пилу. Відсоток того, що хоча б один невеликий навіть за нашими мірками шматок метеорита впаде на Землю - вкрай малий, а у вчених є можливість дізнатися про це за довго до його падіння.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.