Написати коментар
Місяць

 

Point Green Супутник планети Земля приблизно в 400 разів менший від Сонця. Розмір обох світил здається нам однаковим лише тому, що Місяць є найближчим до планети Земля астрономічним об'єктом.

Point Green За всю історію людства небесне світило відвідало лише 12 людей. При цьому всі вони були громадянами США.

Point Green Колонізація Місяця — це не наукова фантастика, а питання часу. Вже зараз уряд, США, Китаю і Росії планують організувати добування гелію-3 на цьому астрономічному об'єкті.

Point Green Супутник Землі зародився більш ніж 4.5 мільярдів років тому і спочатку мав набагато більший розмір, в порівнянні зі своїм нинішнім станом. 

Point Green Сучасні космічні кораблі досягають просторів Місяця приблизно за три дні з моменту вильоту.

Point Green Небесне світило займає центральне місце в релігії багатьох древніх цивілізацій.

Point Green На супутнику планети Земля розташована невелика алюмінієва статуя, присвячена всім загиблим космонавтам. Вона була встановлена ​​американськими дослідниками в ході здійснення програми «Аполлон».

Point Green Люди, що побували на небесному світилі, поверталися додому не з порожніми руками. У 1969-1972 роках ними було привезено майже 400 кг місячного ґрунту.

Point Green Форма супутника планети Земля яйцеподібна, а не кругла.

Point Green Різкий перепад температур — це характерна риса місячного клімату. Протягом доби тамтешня температура може змінитися від -100 °С до +150 °С.

Point Green Якщо є бажання, будь-яка людина може вивчити кратери, рівнини та злами супутника планети Земля, використовуючи звичайний телескоп.

Point Green Через відсутність атмосфери, на місяці відсутні такі природні явища, як світанки та заходи. Зате там цілодобово видно зоряне небо, Сонце і Землю.

Point Green У 1979 році 13 держав світу домовилися про те, що небесне світило не може бути оголошено чиєюсь власністю і використано у військових цілях. При цьому жодна з країн, які ратифікували цей договір, не володіє достатніми ресурсами для дослідження або колонізації супутника планети Земля. Китай, Росія і США вважали за краще проігнорувати дану ініціативу.

Point Green Людство доставляло на Місяць не тільки техніку, але і предмети мистецтва. Відвідавши небесне світило вдруге, американські космонавти встановили там невелику керамічну пластинку, на якій були викарбувані малюнки шести відомих художників США.

Point Green До супутника планети Земля літали не тільки люди, але і тварини, а також рослини. У 1968 році радянські вчені відправили кілька черепах, дрозофіли, Хрущак, злакових рослин і водоростей в космос. Як і планувалося, зонд успішно здійснив обліт Місяця, після чого повернувся на землю. Жодна жива істота не постраждала.

Point Green Небесне світило постійно зменшується. А через мільйони (чи мільярди) років воно і зовсім зникне. 

Point Green «Аватари» — це не тільки вигадані персонажі популярного фільму, а й науковий проект, що ставить за мету використовувати роботів для колонізації супутника планети Земля.

Point Green Багато в чому, людство зобов'язане своїм існуванням Місяцю. Без нього наші дні були б коротшими, зливи — сильнішими, вітри — більш руйнівними.

Point Green Через відсутність вітрів і вологи, сліди астронавтів, які відвідали небесне світило, ось уже майже 50 років продовжують існувати в незмінному вигляді.

Point Green Місяць служить місцем останнього спочинку відомого американського вченого Юджина Шумейкера. На супутник Землі була доставлена капсула, що зберігає прах цієї видатної людини.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter