2 Коментарів
Планета Марс

 

Марс  червона планета, четверта за віддаленістю від Сонця, яка ще з часів Галілео Галілея є об'єктом пильної уваги вчених і дослідників з усього світу.

Відносна наближеність Марса до планети Земля і відсутність хмарного шару над планетою створюють ідеальні умови для астрономів і вчених, які намагаються дізнатися якомога більше про планету або навіть знайти життя на ній. 

 

Цікаві факти про планету Марс

-Поверхня Марса червоного кольору тому, що в ґрунті дуже багато заліза, яке має іржаве забарвленя.

-Сонячна доба на Марсі триває на 40 хв більше, ніж на планеті Земля.

-Нічна температура на Марсі в зимову пору може опускатися до -130 °С.

-Вага людини на Марсі становила б приблизно 2/5 її ваги на нашій планеті.

-Діаметр планети 6792 км.

-На Марсі розташована найвища гора в Сонячній системі — «Олімп». Її висота становить 22,456 км (майже втричі вища ніж гора Еверест).

-Середня відстань від Сонця до Марса 228 млн км. 

-На сьогодні, Марс є найбільш вивченою планетою. Численні наукові дослідження Марса можна пояснити тим, що планета є не віддаленою від Землі, і на відміну від інших планет, у Марса відсутній хмарний шар.

-Серед усіх планет Сонячної системи Марс є найбільш подібною планетою до нашої Землі.

-Подорож з Землі на Марс (і назад) займе близько 16 місяців.

-Тільки 1/3 космічних апаратів, відправлених на Марс, були успішними. Тому вчені досліджують теорію марсіанського аналога «Бермудського трикутника» в якому зникають кораблі.

-Через низький тиск на Марсі, жодна людина не зможе вижити на планеті без спеціального спорядження. Умови на планеті моментально перетворять кисень в крові людини в бульбашки, що є несумісним з життям.

-Теоретично, якщо до Марса можна було б доїхати на автомобілі, така поїздка займе 271 рік і 221 день (при швидкості 95 км/год).

-Через кожні 780 днів Земля і Марс опиняються на мінімальній відстані одна від одної, яка змінюється від 56 до 401 млн км. Такі зближення планет називають протистояннями.

-На Марсі розташований каньйон з найбільшою довжиною і глибиною. Система каньйонів Долини Марінера на Марсі має довжину — 4000 км, Ширину — 200 км, і максимальну глибину — 6 км.

-На Марсі середній показник температури становить -62 °С і може варіюватися від -131 ° взимку до +22 ° влітку.

-Європейське космічне агентство і НАСА вже багато років працюють над підготовкою майбутніх місій на Марс. У їх плани входить висадка людини на Марс до 2035 року.

-На жодній планеті Сонячної системи не буває настільки масштабних пилових бурь: вони часто охоплюють всю площу планети, і тривають місяцями.

-У 1609 році, Галілео Галілей вперше побачив Марс у телескоп. 

-Через еліптичну орбіту Марса сезони на планеті не рівні — в північній півкулі весна і літо тривають довше, а в південній — осінь і зима.

-Стародавні греки вважали, що Земля — ​​центр Всесвіту і що Марс це тільки одна з п'яти зірок, які подорожують навколо неї.

-В результаті відсутності озонового шару на Марсі, поверхня планети «купається» в смертельній дозі радіації при кожному сході Сонця. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter