Написати коментар

Що було б якби на місці Місяця виявилися інші планети сонячної системи? Безумовно це лише візуальна фантазія, оскільки в деяких випадках Земля б просто звалилася під впливом сили тяжіння, як наприклад у випадку з Сатурном, але все-таки цікаво поглянути на проекцію неможливого видовища.

Для початку визначимо що всі планети перебували б на такій же відстані від Землі, як і сам Місяць, отже почнемо з Місяця, що б було видно візуальний ефект. 

 

Місяць
Відстань від Землі - 384 467 км, мається на увазі відстань між центрами планет. Середній радіус Місяця становить 1737,10 км.

Місяць

 

Меркурій

Особливої різниці в розмірах не видно, оскільки середній радіус Меркурія складає 2439,7 км, тобто трохи більший ніж радіус місяця.

  Меркурій

 
 
 
Тут різниця вже помітна, оскільки радіус Марса становить 3389,5 км.

Марс

 

Середній радіус Венери складає 6051,8 км, і різниця ще більш помітна. Внаслідок особливостей будови атмосфери Венери, освітлення Землі вночі було б не набагато гіршим ніж освітлення Сонця.

Венера

 

Радіус Нептуна 24 764 км, і тут ми вже відчули розміри в повній мірі. Знову ж таки, Внаслідок особливостей атмосфери Нептуна, відображуване світло мало би блакитний відтінок і ночі на Землі були б як під неоновими ліхтарями.

Нептун

 

Тут ми б не помітили особливої різниці з Нептуном, хіба що поверхня передбачуваного супутника була б без плям властивих Нептуну. Радіус Урана становить 25 559 км.
 Уран

 

Тут би не вистачило небосхилу, і ми б спостерігали не повністю всю планету, а тільки її частину. Радіус Сатурна становить 58 232 км.

Сатурн

 

Ну і нарешті, планета гігант Юпітер, якому лише трохи не вистачило маси щоб самому стати центром системи вирвавшись з міцних обіймів Сонця. Радіус Юпітера становить 69 911 км.
Юпітер
 
Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter