Написати коментар
Планета Венера

0Венера — Найближча до Землі планета. Її оточує шар дуже щільних хмар, внаслідок парникового ефекту. Температура поверхні планети розігріта до + 470°C, відсоток вмісту в атмосфері вуглекислого газу набагато більший, ніж в гірських породах, при цьому планета розташована зовсім недалеко від Сонця, що і призводить до такого ефекту підвищення температури. На Венері постійно відбуваються спалахи блискавок, які перевищують за інтенсивністю спалахи на Землі. 

0Венеру дуже часто називають «сестрою» Землі, оскільки їх розміри та маса дуже наближені один до одного, але істотні відмінності спостерігаються в атмосфері і поверхні планет. Адже якщо більша частина Землі покрита океанами, то на Венері побачити воду просто неможливо.

0За припущеннями вчених колись поверхня планети була також представлена ​​водним простором, але в певний момент сталося сильне незначне підвищення температури всередині Венери і всі океани просто випарувалися, а пари були віднесені в космос сонячним вітром. 

0Венера є другою планетою за ступенем близькості до Сонця, що має форму орбіти, наближену до ідеального кола. Вона розташована на відстані 108 млн км від Сонця.

0На відміну від більшості планет Сонячної системи її рух відбувається в протилежному напрямку, не із заходу на схід, а зі сходу на захід. При цьому обертання Венери щодо Землі відбувається за 146 діб, а навколо власної осі відбувається протягом 243 діб.

0Повноцінно вивчити поверхню Венери стало можливим тільки з появою методів радіолокації, завдяки чому були виявлені великі височини, які за величиною можна порівняти з земними материками. Близько 90% поверхні покрито лавою, що перебуває в застиглому стані.

0Особливістю планети є численні кратери, утворення яких можна віднести до того часу, коли щільність атмосфери була значно нижчою. На сьогодні, тиск на поверхні Венери складає близько 93 атм.

0На поверхні планети дме слабкий вітер, який зі збільшенням висоти до 50 км стає дуже сильним і становить близько 300 метрів в секунду. В атмосфері Венери, що тягнеться до висоти 250 км, спостерігається таке явище, як гроза, причому відбувається воно вдвічі частіше, ніж на Землі. На 96% атмосфера складається з вуглекислого газу і всього на 4% з азоту. Інші елементи практично не спостерігаються, вміст кисню не перевищує 0,1%, а пари води становлять не більше 0, 02%.

0Для людського ока Венера є добре помітною навіть без телескопа, особливо через годину після заходу Сонця і приблизно за годину до його сходу, оскільки щільна атмосфера планети добре відбиває світло. За допомогою телескопа можна легко простежити за змінами, що відбуваються з видимою фазою диска.

0Чотири рази на 250 років відбувається проходження Венери по диску Сонця, яке в найближчому майбутньому очікується в грудні 2117 року. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter