5 Коментарів
Планета Марс

Марс — невелика червона планета, що розташована між Землею та Юпітером. Наявність на планеті утворень, які подібні на русла річок, а також слідів каньйонів і океанів, вказує на те що Марс найбільш подібний за структурою до планети Земля

 

Цікаві факти про планету Марс

● Так само, як і на нашій планеті, на Марсі є атмосфера, тільки вміст у ній кисню мізерний, усього 0,13 %, а тиск на поверхні Марса набагато нижчий ніж на Землі. 

● Планета Марс — четверта планета Сонячної системи, віддалена від сонця в середньому на 228 млн км. Планета має більш витягнуту орбіту, ніж Земля. Ексцентрик обертання Марса навколо сонця понад 40 млн.

● Марс супроводжують два невеликих природних супутники — Фобос і Демос. Їх розміри 26 і 13 км відповідно.

● Маса планети майже в 10 разів менша ніж маса Землі. А площа поверхні всього Марса становить усього 28 % від земної. Це трохи більше ніж площа всіх земних материків без океанів.

● Марсіанський рік майже вдвічі довший за земний і становить 780 діб. А ось доба на червоній планеті, за тривалістю, майже така ж, як на нашій планеті — 24 години 37 хвилин.

●Температура на поверхні Марса коливається від -153 °C до +20 °C на екваторі опівдні. Через дуже розріджену атмосферу і слабке магнітне поле сонячна радіація безперешкодно випромінює поверхню планети. Тому існування навіть найпростіших форм життя на поверхні Марса малоймовірне.

● Пил покриває практично всю поверхню Марса. Червоний колір планеті надає оксид заліза. Крім цього, на Марсі може бути досить велика кількість води. На поверхні планети виявлені висохлі русла річок та льодовики.

● Дослідження Марса в телескоп почалися відразу ж після винаходу цього приладу. Перший малюнок Марса з телескопа був зроблений астрономом Франческо Фатано в 1659 році.

● У 1888 році Джованні Скіапареллі склав першу докладну мапу Марса, на якій зобразив моря й так звані марсіанські канали. Ця мапа лягла в основу величезної кількості фантастичних романів на тему Марса.

● Усього, починаючи з 1962 року, до червоної планети було відправлено 39 космічних апаратів. Нині на Марсі та орбіті працюють 5 космічних апаратів, 3 штучні супутники і два роботи марсоходи.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter