Написати коментар
Планета Юпітер

Юпітер найбільша планета Сонячної системи, що складається з газу, шари якого знаходяться в постійних вихреподібних рухах. Діаметр Юпітера величезний 143 000 км (для порівняння: діаметр Землі 13 000 км). Не дивлячись на свої великі розміри, Юпітер дуже швидко обертається навколо своєї осі (за 9 год 50 хв) через що діаметри на полюсах планети стиснуті, а екватор розтягнутий...

Юпітер п'ята від Сонця планета. Розташована вона на відстані 5,2 астрономічних одиниць від Сонця, це приблизно 778 млн км. Планети Сонячної системи поділяються астрономами на дві умовні групи: планети земного типу і газові гіганти. Найбільшою планетою з групи газових гігантів є Юпітер. 

Розміри Юпітера перевищують розміри Землі у 318 разів, і якби він був ще більший приблизно в 60 разів, то мав би всі шанси стати зіркою внаслідок спонтанної термоядерної реакції. 

Атмосфера планети приблизно на 85% складається з водню. Решта 15% це в основному гелій з домішками аміаку і з'єднань сірки та фосфору. Також в атмосфері Юпітера міститься метан.

За допомогою спектрального аналізу було встановлено, що кисню на планеті немає, отже, відсутня вода основа життя. За іншою гіпотезою лід в атмосфері Юпітера все-таки є. Мабуть, жодна планета нашої системи не викликає стільки суперечок в науковому світі. Особливо багато гіпотез пов'язано з внутрішньою будовою Юпітера. Останні дослідження планети за допомогою космічних апаратів дозволили створити модель, що дозволяє з високим ступенем вірогідності судити про її будову. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter