Планета Юпітер

Юпітер найбільша планета Сонячної системи, що складається з газу, шари якого знаходяться в постійних вихреподібних рухах. Діаметр Юпітера величезний 143 000 км (для порівняння: діаметр Землі 13 000 км). Не дивлячись на свої великі розміри, Юпітер дуже швидко обертається навколо своєї осі (за 9 год 50 хв) через що діаметри на полюсах планети стиснуті, а екватор розтягнутий...

Юпітер п'ята від Сонця планета. Розташована вона на відстані 5,2 астрономічних одиниць від Сонця, це приблизно 778 млн км. Планети Сонячної системи поділяються астрономами на дві умовні групи: планети земного типу і газові гіганти. Найбільшою планетою з групи газових гігантів є Юпітер. 

Розміри Юпітера перевищують розміри Землі у 318 разів, і якби він був ще більший приблизно в 60 разів, то мав би всі шанси стати зіркою внаслідок спонтанної термоядерної реакції. 

Атмосфера планети приблизно на 85% складається з водню. Решта 15% це в основному гелій з домішками аміаку і з'єднань сірки та фосфору. Також в атмосфері Юпітера міститься метан.

За допомогою спектрального аналізу було встановлено, що кисню на планеті немає, отже, відсутня вода основа життя. За іншою гіпотезою лід в атмосфері Юпітера все-таки є. Мабуть, жодна планета нашої системи не викликає стільки суперечок в науковому світі. Особливо багато гіпотез пов'язано з внутрішньою будовою Юпітера. Останні дослідження планети за допомогою космічних апаратів дозволили створити модель, що дозволяє з високим ступенем вірогідності судити про її будову. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.