Написати коментар
Планета Уран

Ця незвичайна планета видніється в синіх і зелених кольорах внаслідок поглинання воднем і метаном інфрачервоного спектра. На поверхні Урана вирують вітри з величезною швидкістю до 600 км/год, рухаючись по ходу обертання планети. Унікальність Урана ще в тому, що його вісь обертання сильно нахилена, майже паралельно до площини екліптики, тому з Землі полюси планети можна побачити тільки наполовину і то, тільки протягом 42 років. Поки єдина теорія цього феномена така - можливо, в історії планети було зіткнення з якимось великим небесним тілом.

Розвиток оптики в новий час призвів до того, що 13 березня 1781 р. були розширені межі сонячної системи відкриттям планети Уран, відкриття було зроблено Вільямом Гершелем. 

Це сьома за рахунком планета сонячної системи, вона має 27 супутників і 13 кілець. Визначити внутрішню будову Урана можна лише побічно. Масу планети, рівну 14.5 земних мас визначили вчені після вивчення гравітаційного впливу планети на супутники. Є припущення, що в центрі Урана міститься кам'яне ядро, яке в основному складається з оксидів кремнію. Його діаметр в 1.5 рази повинен перевищити діаметр земного ядра. Потім повинна йти оболонка з льоду і каміння, а після океан рідкого водню. За іншою точкою зору Уран зовсім не має ядра, і вся планета являє собою величезну кулю з льоду і рідини, оточену газовим покривалом.

Атмосфера Урана в основному складається з водню, метану та води. Це і є практично весь основний склад надр планети. Щільність Урана вища, ніж у Юпітера або Сатурна в середньому вона становить 1.58 г/см³. Це говорить про те, що частково Уран складається з гелію або володіє ядром, що складається з важких елементів. В атмосфері Урана присутні метан і вуглеводень. Його хмари складаються з твердого льоду та аміаку.

У планети, також, як у двох інших великих гігантів Юпітера і Сатурна, є своя система кілець. Виявлені вони були не так давно в 1977 році зовсім випадково під час звичайного спостереження. Річ у тому, що кільця Урана мають вкрай слабку здатність відбивати світло, тому про їх наявність до того часу ніхто й не здогадувався. Згодом космічний апарат "Вояджер-2" підтвердив наявність системи кілець в Урана.

Супутники планети були виявлені набагато раніше, ще в 1787 році тим же астрономом Вільямом Гершелем, який і відкрив саму планету. Перші відкриті два супутники - Титанія та Оберон. Вони найбільші супутники планети, складаються в основному з льоду сірого кольору. У 1851 році астроном з Великобританії Вільям Лассел відкрив ще два супутники - Аріель і Умбріель. А ще через майже 100 років в 1948 році астроном Джеральд Койпер знайшов п'ятий супутник Урана Міранда. Пізніше міжпланетний апарат "Вояджер-2" виявить ще 13 супутників планети. Нещодавно були відкриті ще кілька супутників, тому на даний час відомо вже про 27 супутників Урана. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter