Написати коментар
Цікаві факти про планету Плутон

Плутон — карликова планета, настільки віддалена від нас, що відомостей про неї у нас мізерно мало. Втім, завдяки дослідницькому космічному зонду «Нові горизонти» людство отримало масу цінної інформації про це небесне тіло, а отримані в результаті місії дані будуть оброблятися та аналізуватися ще дуже, дуже довго. 

 

Цікаві факти про Плутон

● Попри своє перебування в Сонячній системі, Плутон занадто далеко розташований від Сонця й має зовсім невеликий діаметр, усього 2320 км, що вдвічі менше діаметра Меркурія. Раніше він вважався планетою, але згодом був кваліфікований в карликові планети. За час, що минув з моменту його відкриття (1930 р.) і до «дискваліфікації» (2006 р.), він не встиг зробити жодного обороту навколо Сонця.

До Плутона доходить в 1600 разів менше сонячного світла, ніж до Землі.

Лід на поверхні Плутона міцніший, ніж загартована сталь.

В районі екватора Плутона трапляються дивовижні гори, схожі на гострі леза що стирчать вгору. Вони утворюються час від часу через вимерзання метану з атмосфери Плутона. Так, атмосфера тут є, нехай і дуже тонка.

У Плутона є п'ять супутників — Харон, Нікта, Гідра, Стікс і Кербер. Останні чотири обертаються навколо Плутона, а сам Плутон обертається разом з Хароном навколо їх загального центру мас, що і послужило причиною його пониження в карликові планети.

Іноді Плутон виявляється ближче до Сонця, ніж Нептун.

З усіх відкритих карликових планет Плутон — найбільша, але не найпотужніша — пальма першості в цій номінації належить Ериді.

Рік на Плутоні триває 248 земних років.

Попри таку віддаленість від Сонця, на Плутоні не так холодно, як на деяких газових гігантах, наприклад, на Нептуні і Урані — середня температура їх поверхні становить близько мінус 200 градусів (див. Цікаві факти про Уран).

Коли Плутон був відкритий, назву для нього було вибрано на конкурсній основі. Переможницею стала 11-річна дівчинка з Оксфорда.

Сім супутників планет в Сонячній системі більші, ніж Плутон.

Сонячному світлу потрібно п'ять годин, щоб досягти цієї карликової планети.

Якби Плутон виявився ближче до Сонця, він би мав хвіст, як комета.

Гравітація на Плутоні в 155 разів слабкіша, ніж на Землі.

Плутон — єдина карликова планета, що має атмосферу. Втім, відкриття інших карликових планет з атмосферами в поясі Койпера не виключено.

Через нестачу сонячного світла навіть удень з поверхні Плутона можна побачити зірки.

Плутон і Харон постійно знаходяться один напроти одного, одними і тими ж сторонами.

Розміри Харона лише ненабагато менші розмірів самого Плутона, внаслідок чого деякі астрономи пропонують розглядати їх, як подвійну планетну систему.

Плутон має власні полярні шапки, як Земля або Марс.

Перші фотографії Плутона були отримані лише у 2015 році, в ході вищезгаданої місії «Нові горизонти». 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter