1 Коментар
астероїд

 

Астероїди — це космічні брили з каменю та металу. В порівнянні з іншими планетами, що обертаються навколо Сонця, вони мають набагато менші розміри. Найбільший астероїд Церера має діаметр 950 кілометрів. Відомо, що ці космічні тіла знаходяться в поясі астероїдів, що розташований між двома планетами — Юпітером та Марсом. На сьогодні зафіксовано понад 4 тисячі астероїдів. Ці небесні тіла можуть стати причиною виникнення глобального катаклізму на нашій планеті. Але водночас, вони ж є потенційним джерелом корисних копалин.

 

Астероїди та планети з'явилися в один і той же час

У період становлення Всесвіту, зіткнення двох небесних тіл призводить до утворення одного великого тіла. Саме таким чином були сформовані планети та астероїди. Останні, в процесі формування накопичили набагато менше маси ніж планети. Але деякі з них, все ж близькі до досягнення тих габаритів, що могли б забезпечити достатню силу гравітації для їх переходу в статус планети. Прикладом цьому можна вважати астероїд Церера, який вважається карликовою планетою.

 

Астероїд складається з різних матерій

Ці космічні тіла можуть складатися з різних корисних копалин та речовин. Їх склад здебільшого залежить від того, з якою планетою вони стикалися, а також від хімічних реакцій, які відбувалися в процесі їх пересування по Сонячній системі. Здебільшого, астероїди на 80% складаються з металу та нікелю, а деякі з металу та силікату.

 

Більшість астероїдів покриті пилом

Пил, яким вкриті брили, називають реголітом. Він виникає в процесі їх зіткнень один з одним, а також з іншими небесними тілами, що зустрічаються на їх шляху. Під час зіткнення відбувається руйнування меншого об'єкту, пил якого потім осідає на більшому. 

 

Астероїди виникли внаслідок зіткнень

Майже кожне космічне тіло, навіть наша планета, були утворені внаслідок зіткнення з іншим об'єктом. Кожне небесне тіло на своїй поверхні має не менше ніж два кратери. В процесі зіткнення астероїди можуть зруйнуватися повністю або навпаки об'єднуватися й утворювати ще більшу за розмірами брилу. Внаслідок зіткнень змінюється орбіта космічного тіла — обертання або осьовий нахил.

 

Астероїд міг стати причиною знищення динозаврів

Багато дослідників дотримуються думки, що саме кратер Чиксулуб, якому понад 65 мільйонів років, міг послужити причиною зміни кліматичних умов, що призвело до знищення динозаврів. Враховуючи те, що діаметр кратеру становить понад 180 кілометрів, можна тільки уявляти, наскільки великими були уламки брили що впала, й хмари пилу, що піднялися після її падіння. Можна припустити, що причиною смерті тих динозаврів, які загинули не одразу, став голод.

 

Астероїди мають супутники

Цей факт був підтверджений ще у 1993 році, коли космічний апарат Galileo під час дослідження польоту цього космічного тіла виявив його місячний дактиль. Саме астероїд став першим небесним тілом, крім планет, у якого було виявлено наявність власного супутника. Після цього відкриття було визначено ще декілька схожих об'єктів, але найперше відкриття все-таки було найбільш разючим для астрономів.

 

Найбільш небезпечними є навколоземні астероїди

В ході вивчення цих космічних тіл, дослідники прийшли до висновку, що вони несуть потенційну небезпеку для планети. Деякі брили дійсно проходять на дуже близькій відстані від Землі. Тому багато країн вже почали впроваджувати заходи щодо попередження їх зіткнення із Землею. 

Вся небезпека близького проходження брил до Землі полягає у тому, що планета може змінити орбіту цього небесного тіла. Астрономи вважають, що запобігати зіткненню астероїда з Землею можна за допомогою супутника чи космічного корабля, які могли б перехопити й вивчити ці навколоземні об'єкти.

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter