Цікаві факти про настільні ігри

 

Попри те, що серед розваг для дітей та дорослих, комп’ютерні ігри на першому місці, настільні ігри своїх позицій не здають. Світ таких ігор дуже великий. За кожною з настільних ігор стоїть своя історія та багато цікавих фактів.

 

Цікаві факти про настільні ігри

● Найдавніша настільна гра давньоєгипетський «Сенет», їй приблизно 5 500 років. Поле гри складалося з 10 рядів, у кожному з яких по 3 квадрати. Але про правила цієї гри нічого не відомо.

● «Го» єдина гра, у якій комп’ютер не може перемогти чемпіонів на аматорському рівні. У цій настільній грі приблизно 16 мільярдів комбінацій (набагато більше ніж у шахах). 

● В Азії було виявлено найдавнішу дошку для нард. Її датування — приблизно 5 000 років до нашої ери.

● The Campaign for North Africa це одна з найдовших настільних ігор. Це тисяча годин або приблизно 42 дні гри нон-стоп.

● Створив Монополію Чарльз Дерроу в 1934 році. Коли він уперше показав проєкт гри видавцю, йому відмовили через помилки в дизайні. Тоді він видав гру власними силами та продав приблизно 5 тисяч екземплярів.

● 2011 року перше видання «Монополії» було продано за 145 тис. доларів.

● У музеї фінансів США була представлена ​​настільна гра Монополія із золота. Цей екземпляр був створений у 1998 році Сідні Мобеллем. Її вартість оцінюється у 2 мільйони доларів. Поле, усі деталі на дошці, наперсток, фішки, картки, маркери, зроблені із золота. Фігурки готелів інкрустовані сапфірами, а димарі рубінами.

● Найбільша колекція настільних ігор належала Кену Фонарову. Це 20 тисяч найменувань. Чоловіку знадобилося 25 років щоби зібрати таку колекцію. 2008 року Кен продав свою колекцію за 150 000 доларів компанії Troll&Toad.

● 2008 року на німецькій виставці настільних ігор Spiel було представлено 550 ігрових новинок. Це рекорд за 27 років існування Spiel.

● Якщо ви перетасуєте колоду карт, вони ляжуть у порядку, який раніше ніколи не існував. Імовірність отримати унікальну колоду більше, ніж 99,999…999 % (після десяткової коми йдуть 50 дев’яток).

● У німецьких картах немає дам. У колоді лише 32 карти: із «шістки» по «десятку», а також валет, король та туз. Жінок немає, оскільки вважається, що пристойним фрау на гральних картах робити нічого.

● Сума очок на протилежних гранях грального кубика завжди дорівнює семи
1 та 6, 5 та 2, 3 та 4.

● Чоловіка в циліндрі, символ гри «Монополія», звуть Мілберн Пеннібегс (або просто дядечко Пеннібегс). А грізного поліцейського надрукованого на полі офіцер Едгар Меллорі.

● Назва гри Jenga заснована на слові з мови суахілі, що означає «будувати».

● Найвища вежа в Jenga яка коли-небудь була побудована, мала 40 рівнів і два додаткових блоки на вершині.

● Найдовша гра в Монополію тривала 70 днів поспіль.

● Виробник гри Монополія компанія Parker Brothers щороку друкує в 30 разів більше грошей для гри в монополію, ніж Сполучені Штати друкують справжніх грошей.

● Призовий фонд за перемогу на Чемпіонаті світу з Монополії становить 20 580 доларів — стільки ж грошей є в банку гри.

● Скрабл є офіційним видом спорту в кількох африканських країнах, зокрема Сенегал та Малі.

● Кожне третє американське домогосподарство має набір Scrabble. 

Купити настільні ігри