Настільна гра Коса (Scythe): лауреат безлічі авторитетних премій

 

В альтернативній реальності, після Першої світової війни, на території східної Європи утворилися кілька нових держав, які продовжують ворогувати між собою. Довга війна дала поштовх науковій думці, що дозволило створити небачену зброю, на кшталт гігантських роботів. Заручившись підтримкою своїх громадян, п’ятеро лідерів готові розпочати новий виток війни та здобути в ній перемогу.

 

Сюрреалістичний дизайн

Гра Scythe (Коса) виділяється насамперед чудовим дизайном від польського художника Якуба Розальські. Соковиті та опрацьовані до дрібниць ілюстрації на планшетах та картах виглядають як справжні картини, виконані на кшталт соціалістичного реалізму. Хоча цей реалізм дещо специфічний — поруч із селянами на ріллі або лісорубами на узліссі зображені величезні роботи. 

 

П’ять противників

За бойову славу та нові території в грі Коса боротимуться п’ять фракцій: Північне королівство, Саксонська імперія, республіка Поланія, Кримське ханство та Союз Русвет. Вибравши одну з фракцій, гравці отримують усі відповідні компоненти. Лідер фракції виставляється на полі в стартовій позиції. Кожна фракція та її лідер мають унікальні здібності та стартові ресурси.

 

За що боротьба

Мета гри Scythe — зібрати якнайбільше монет. Крім отримання монет у процесі гри, вони нараховуються за накопичені ресурси, контрольовані осередки поля та жетони зірочок, які отримує гравець за досягнення в процесі гри різних результатів, наприклад, за будівництво всіх чотирьох роботів, за отримання 16 очок сили, за виконані умови на карті мети, за перемогу в бою й таке інше. Причому й зірочки, і ресурси, і контрольовані території принесуть настільки більше монет, наскільки більший рівень популярності фракції. Після фінального підрахунку очок визначається переможець. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах