Історія створення настільної гри Монополія

 

Настільна гра Монополія з’явилася в США на початку тридцятих років минулого століття. У ті часи країна переживала жахливу кризу, яку недаремно називали Велика депресія. Чарльз Дерроу зі штату Пенсільванія опинився серед безробітних і важко перебивався випадковими заробітками. Але не втрачав надії розбагатіти. Для початку хоча б у грі.

Ось тоді йому і спала на думку ідея розробити гру, у якій людина може, нехай і віртуально, стати власником «заводів, газет, пароплавів». Ідея настільки захопила Чарльза, що він відразу почав креслити схему прямо на скатертині. За що йому міцно влетіло від дружини, скатертина була зіпсована, а зайвих грошей у сім’ї не було, щоби дозволяти собі таке марнотратство. 

Але, Чарльз Дерроу запропонував дружині зіграти в щойно вигадану гру. Навіть намалював для цього «долари», щоби було на що робити покупки. Гра настільки захопила Чарльза та його дружину, що вони вирішили запустити «Монополію» в масове виробництво. А для цього були потрібні гроші.

Чарльз запропонував налагодити масовий випуск компанії «Parker Brothers», яка, втім, відповіла відмовою: кому потрібні в країні, що бідує, намальовані долари й підприємства, що існують лише на папері? Чарльз не занепав духом, і вирішив діяти самостійно.

Він почав робити видрук цієї гри та пропонувати його магазинам. Результат перевершив навіть найсміливіші мрії: гра стала такою популярною, що фірма «Parker Brothers» швидко схаменулась і викупила в Дерроу право на виробництво та продаж гри «Монополія», завдяки якій мільйони американців ставали мільйонерами, нехай навіть не справжніми.

А ось сам винахідник, справді, став дуже заможною людиною, він отримав за свою ідею цілком реальні гроші. Чарльз Дерроу — перший мільйонер, який сколотив свій капітал на настільних іграх.

А де великі гроші, там і заздрісники, які бажають отримати свою частку. До судів було подано безліч позовів. Зокрема, якась Елізабет Меджи-Філіпс заявила, що задовго до появи Монополії вона запатентувала «Гру землевласника», а Дерроу просто вкрав у неї ідею. Втім, суд не знайшов у Монополії ознак плагіату, тому всім позивачам було відмовлено. А сама гра стала популярною не лише в США, а й у всьому світі.

Винахідник Монополії Чарльз Дерроу помер у 1967 році у своєму рідному штаті Пенсільванія. На той момент йому було 78 років. На сьогодні, у всьому світі продано приблизно 275 мільйонів комплектів Монополії. Із сімдесятих років проводяться навіть міжнародні змагання із дуже солідними призовими фондами. 

Купити настільну гру Монополія