Написати коментар
Цікаві факти про рюкзаки

Така річ як рюкзак є практично у кожного. Він допомагає звільнити руки, використовується для перенесення різних речей, виступає додатковим елементом стилю. Попри їх простоту та звичність, з рюкзаками пов'язано багато цікавих фактів, про які майже ніхто не знає.

 

Цікаві факти про рюкзаки

● Слово «рюкзак» має німецьке коріння і походить від «rucksack», що в дослівному перекладі означає спинний (заплічний) мішок.

Ще в давні часи людина зрозуміла, що речі зручніше носити за спиною, а не в руках. Найдавніший рюкзак був знайдений в льодовику разом з тілом замороженої стародавньої людини.

Перші прототипи сучасних рюкзаків створили індіанці майя. Вони робили дерев'яний каркас і обтягували його дубленою шкірою, в конструкцію складали урожай і переносили його. Прості рюкзаки також носили римські легіонери і лицарі-тамплієри. Вони являли собою звичайні заплічні мішки. 

Між чоловічими та жіночими рюкзаками є істотні відмінності. Це стосується не тільки дизайну. У чоловіків і жінок різна анатомія, тому кращі виробники рюкзаків враховують це при створенні конструкції. Підбирається оптимальний центр ваги, щоб рюкзак комфортно сидів, і не чинив зайвого тиску на хребет.

Японці створили двомірні рюкзаки. Захоплення цією нацією мультиками та аніме широко відоме. Дизайнери з Японії розробили мультяшний рюкзак. Якщо взяти його в руки і подивитися з боку - він має двомірний вигляд. На фотографіях він виходить ніби намальований.

Все більшу популярність серед сучасних батьків набирає рюкзак-кенгуру. Він є гідною альтернативою громіздкій колясці, з якою не завжди можна піднятися сходами, зайти в вузький ліфт або сісти в таксі. Також примітно, що діти нічого проти такого перенесення не мають і поводяться дуже спокійно. Рюкзаки-кенгуру можна носити на спині та животі, вони підходять для мами і для тата.

У 2013 році вчені з Америки створили мініатюрний рюкзак для таргана. Він служив не, скільки для перенесення речей, скільки для управління діями комахи. Подібним винаходом вчені хотіли привернути увагу школярів до нейробіології, а також збільшити їх зацікавленість до вивчення науки. За версією вчених, такий рюкзак зовсім не шкодить і не заподіює біль таргану.

У Нідерландах дуже часто з національним прапором на будинках висять рюкзаки. Закрадається думка про дрібного хулігана, який міг закинути рюкзак на висоту. Але, виявляється, це національна традиція. Вона не так давно зародилася - всього лише на початку минулого століття. Адже всі знають, що навчання, в той час, для дітей з небагатих сімей було предметом особливої ​​батьківської гордості. І при його закінченні, після здачі іспитів, батьки оповіщали довкілля таким оригінальним способом.

В Японії рюкзак зведений в культову річ. Для нього є своя назва - randoseru. Рандосеру - це особлива модель для першокласників, які дуже нею пишаються. Адже для них це більше ніж ранець, це символ дитинства.

Ще кілька десятиліть тому, рюкзак був лише предметом похідного спорядження, а тепер без нього не обходиться жоден сучасний міський житель. Щоб купити рюкзак в інтернет магазині, достатньо кількох кліків. Залишається тільки визначити конкретні параметри, підібрати колір і дизайн, і згодом насолоджуватися зручністю і красою стильного аксесуара. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter