У даній статті ми зібрали цікаві і, сподіваємося, корисні факти про те, що робить наші очі більш виразними та красивими - про вії

 

Цікаві факти про вії.

-Вії, так само як і всі тканини в людському організмі, можуть відмирати і виростати заново. Середня тривалість життя вії близько 3 місяців. Коли волосинка випадає, на її місці відразу ж починає рости нова.

-Показник довжини та кількості волосинок, індивідуальний для кожної людини. Все залежить від генетичної спадковості та особливостей організму. На верхній повіці приблизно 250 волосків, на нижній - 100. При цьому вони ростуть неправильними рядами, а не в лінію, як вважає багато хто. На верхню повіку доводиться 4-5 рядів, на нижню - 3-4.

-Будь-яка людина знає, що верхні вії довші за нижні. Волоски на верхній повіці можуть відростати навіть до 13 мм. На нижній, довжина однієї вії коливається від 4 до 7 мм.

-Нахил, так само як і довжина - справа генетики. Але якщо правильно доглядати за віями, живити маслами та різними процедурами, деякі нюанси можна підправити.

-Вії - це свого роду теж волосся. Отже, їх колір залежить від наявності меланіну. Якщо пігменту багато - вони темні, і навпаки. При цьому в однієї людини колір вій і волосся може істотно відрізнятися. Не потрібно забувати і той факт, що гормональний фон з віком змінюється і вії можуть потемніти.

-У дитини вії формуються тоді, коли вона перебуває ще в утробі матері. Це відбувається приблизно на 20 тижні. Дивно, малюк народжується без єдиної волосини на тілі, але вже з віями.

-В першу чергу, вії - це захист для очей від пилу, вологи, комах та інших сторонніх предметів.

-Навколо коріння вій розташовані сальні залози. Секрет, який вони виділяють, допомагає віям залишатися еластичними і в міру вологими. Ця рідина оберігає їх від висихання.

-Фахівці які працюють в області фізіогноміки, запевняють, що по віях можна легко визначити характер людини. Ще в давні часи людей з мізерним обрамленням очей вважали хитрими та підступними. Таких людей уникали і не бажали мати з ними нічого спільного.

-При наближенні комахи вії починають вібрувати. Ця особливість робить їх схожими з котячими вусами.

-Історики стверджують, що вії почали фарбувати жінки, які проживали в Стародавньому Єгипті. У ролі першої туші виступало вугілля. Потім в 1917 році косметична компанія Maybelline зробила справжнє відкриття і подарувала жінкам всього світу першу туш.

-Вії вважаються найгрубшим і найжорсткішим волоссям на тілі. Але навіть вони з часом втрачають свою силу і пружність.

-Надмірна довжина може не тільки радувати, але також доставляти масу незручностей. Люди, яких природа обдарувала довжелезними віями відчувають дискомфорт. Під час носіння окулярів вони починають лізти в очі. Тоді людина починає зістригати їх до мінімальної довжини. Помічений також той факт, що у людей з підвищеним виробленням гормонів можуть виростати дуже довгі вії.

-Вії, як і будь-яка інша частина тіла з часом забруднюються. За добу на них накопичується багато бруду: косметика, пил та інше. При цьому фахівці рекомендують вмиватися не менше 2 разів на день - вранці та перед сном.

-У багатьох країнах жінок і дівчат з довгими віями вважають ідеалом краси та досконалості. Це надає всім представницям прекрасної статі жіночності.

-Володарями найдовших і найтовстіших вій на планеті вважаються верблюди. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter