Чи знали Ви, що ґудзики спочатку використовували як предмет декору? Або що спільного між бікіні та ядерною бомбою? Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих фактів, які змусять вас поглянути на свій гардероб по-новому.

Цікаві факти про одяг.

-Еліас Хоу, є винахідником швейної машинки, яка з'явилася в 1851 році. Однак, це не єдиний його винахід. Він також придумав блискавку, якою ми користуємося щодня на своїх джинсах та куртках. Блискавки почали масштабно виготовляти лише з 1930 року. 

-Штани придумали кочівники-скіфи. Ця деталь одягу рятувала шкіру вершників від потертостей через тривале перебування в сідлі. Пізніше штани поширилися і серед інших народів. Тільки стародавні римляни відкидали цей предмет гардероба, вважаючи його придатним лише для варварів. Проте, вершники римської армії мали право носити штани з практичних міркувань. Спочатку штани були не одним елементом одягу, а двома окремими штанинами, які кріпилися до пояса за допомогою мотузок. Саме тому в більшості мов слово «штани» має форму множини.

-Сьогодні нам видається дивним якщо ми бачимо людину, яка носить сандалі зі шкарпетками. Багато хто скаже навіть, що це не естетично і смішно. Але ж не кожен знає, що раніше це було нормою. Річ у тому, що сандалі випускали вже з пришитими шкарпетками! Звичайно, пізніше визнали це незручним і стали робити по-іншому, але факт залишається фактом.

-Знаменитий французький модельєр XX століття Рене Лакост, створив перший у світі логотип одягу. На сорочках цієї фірми був вишитий крокодил.

-Творцем бікіні є французький модельєр Луї Реар. Таку назву жіночий купальник отримав на честь острова Бікіні, на якому проходили випробування ядерної зброї. Реар вважав, що ця річ викличе фурор, подібний до вибуху.

-Походження джинсової тканини бере свій початок в Італії. У Генуї моряки носили одяг тільки з цього матеріалу. На честь них і була названа тканина - «джин».

-Згідно з науковими дослідженнями, одяг з візерунками повнить людей. Вважається, що погляд затримується на додаткових атрибутах одягу, тим самим створюється ефект повноти.

-Чикаго - місто, яке подарувало нам чимало відкриттів і талановитих людей. Так, в 1935 році саме там були вперше запропоновані дизайнером спідньої білизни сімейні просторі труси. Так-так, ви не помилилися - сімейним трусам, які так популярні сьогодні, менше ніж 100 років.

-Вперше ґудзики почали випускати в Німеччині. Декорування одягу та меблів - ось первісне призначення цього невеликого винаходу. Ну а вже потім, в XIII столітті для них придумали отвори, і вийшло дуже зручно. Так що сьогодні кожен з нас з легкістю фіксує на собі одяг саме за допомогою ґудзиків.

-Ви напевно часто помічали, що чоловіки та жінки застібають одяг по своєму, перші зліва направо, другі навпаки. Ця традиція виникла дуже давно. У випадку з чоловіками все ясно зліва направо застібатися звичніше, а з жінками все набагато цікавіше. Супутні елементи, як правило, виготовлялися з коштовностей. Ці предмети гардероба дозволяли собі виключно знатні персони, які на той час не могли одягнутися самі і була потрібна допомога слуг. У зв'язку з цим, для комфортного переодягання жінок прислугою, застібка на жіночих речах перебувала справа. Така звичка, яка існує з давніх-давен, актуальна до сьогоднішніх днів. 

-Ще не так давно кишені були тільки на предметах чоловічого гардероба. Кишені на жіночих речах з'явилися з легкої руки легендарної Коко Шанель на початку 19 століття. 

-Сонячні окуляри спочатку виписували хворим на сифіліс. Сифіліс призводить до світлової чутливості, тому в XIX і на початку XX ст. доктори виписували затемнені окуляри хворим на сифіліс.

-Футболки існують завдяки американським солдатам. Армія США почала замовляти футболки для солдатів під час війни з іспанцями в 1898 році. Після Другої світової ветерани почали моду носити футболки в повсякденному житті. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.