Гаманець ... Зараз, в сучасному світі неможливо уявити собі життя без цієї невеликої, але дуже важливої і незамінної штучки. Ми не замислюємося, який шлях розвитку він пройшов, щоб стати саме таким, яким ми його бачимо сьогодні. Адже гаманець має свою історію, як і будь-який інший предмет, без якого ми не мислимо свого існування.

Цікаві факти, історія та еволюція гаманців.

Якщо зазирнути в історію, то перші гаманці являли собою тканинні або шкіряні мішечки - капшуки, які були перетягнуті у верхній частині мотузкою. Подібний винахід дозволяв вберегти монети від випадання і втрати. Крім монет в них тримали й інші предмети, зокрема, складні ваги з тягарцями. Подібну річ використовували в разі оплати товару не грошима, а дорогоцінними каменями або металами. 

Є припущення, що гаманці з'явилися ще задовго до нашої ери: в Лідії. Жителі цієї країни вже в 640-630 роках. до н.е. зберігали і носили монети в  спеціальних мішечках.

Заглянемо в середньовіччя. В Європі гаманці отримали своє поширення в XII столітті і мали назву - «омоньєри». Це були свого роду мішки зі шкіри або полотна. Жителі тієї епохи носили омоньєри на поясі, закріплюючи їх спеціальними мотузками.

У Китаї або Японії гаманці являли собою звичайну мотузку, яка була протягнута через отвір, зроблений в монеті.

У вигляді тканинного мішечка гаманці використовувалися і в Стародавньому Єгипті і прикріплялися до пояса. Зберігали в них не тільки дорогоцінні камені, але і різного роду трави.

Як видно з вищесказаного, для виготовлення гаманців використовувалася в основному тканину, і тільки римляни стали виготовляти гаманці зі шкіри, прикрашаючи їх вишивкою, малюнками або дорогоцінним камінням. Саме тоді, гаманці стали незамінною деталлю всього жіночого образу і служили доповненням до одягу. Жінки носили гаманці під одягом, зокрема під верхньою спідницею і, крім грошей, клали в них косметику, прикраси та інші дрібні предмети.

З появою в одязі такої деталі, як кишеня, стали видозмінюватися і самі гаманці. З досить важких і великих мішків вони перетворилися в маленькі мішечки, які легко поміщалися в кишені. Починаючи з XVII століття, почали з'являтися гаманці або портмоне, призначені виключно для паперових купюр.

Сьогодні ж дизайнери намагаються задовольнити навіть найвибагливіші смаки поціновувачів сфери аксесуарів. Тому різноманітність фасонів та фактурності сучасних гаманців практично безмежна. Тільки однієї шкіри для виготовлення якісного гаманця або портмоне використовується безліч видів: шкіра страуса, ската, крокодила, морської або річкової змії тощо. Виробники вже нікого не дивують високотехнологічними лініями виготовлення аксесуарів. У моді ручна робота.

До речі, чи чули ви, що хорошим подарунком для рідної людини стане гаманець. Ось тільки порожнім його дарувати не рекомендується, адже він не терпить порожнечі ні за своїм функціоналом, ні за прикметами. Крім того, купуючи його, переконайтеся, що грошам у ньому комфортно, вони не повинні м'ятися і не вміщуватися в свої нові апартаменти. Тоді, зігрітий вашою турботою гаманець віддячить вам, притягуючи у ваше життя додаткові грошові надходження.

Відома останнім часом наука - кольорознавство, також не оминула своєю увагою сучасний гаманець: ідеальним при його виборі буде колірна гамма чорного, коричневого та всіх відтінків металу (золото, срібло, бронза і їх матові родичі теплих тонів - всі відтінки жовтого). 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.