Ми вживаємо цукор в їжу щодня, принаймні у звичайних умовах. Навіть якщо ви не їсте солодощі, цукор потрапляє у ваш організм з іншими продуктами, які ви їсте, адже він у досить великих кількостях міститься в більшості фруктів. 

 

Цікаві факти про цукор.

-У нашому організмі цукор розщеплюється на фруктозу і глюкозу, адже саме глюкоза забезпечує наш організм приблизно 50% всієї енергії, яку він споживає.

-Вперше в світі робити цукор навчилися люди на території сучасної Індії.

-У промисловій індустрії сировиною для виробництва цукру служать в основному або буряк, або тростина. З деяких інших рослин отримувати його також можна, але це набагато менш доцільно економічно.

-Цукор викликає викид гормону дофаміну в центрі задоволення вашого мозку, тому у багатьох людей формується справжнісінька залежність.

-Стебла цукрової тростини можуть досягати у висоту до 9 метрів.

-Схильність до непомірного споживання солодощів, судячи з результатів деяких досліджень, може передаватися у спадок.

-За останні два десятки років споживання цукру людиною збільшилася до майже 40 кілограмів на рік, оскільки він входить до складу більшості харчових продуктів.

-Надмірне споживання цукру викликає підвищення рівня інсуліну, що веде до більш високого ризику захворювання на рак.

-Цукор присутній в найнесподіваніших продуктах, причому в досить великих кількостях. Кетчуп і хліб містять досить багато цукру, як і багато соусів як традиційної, так і міжнародної кухні.

-Дослідження на щурах і людях показали, що споживання занадто великої кількості цукру впливає на мозок, потенційно завдаючи шкоди пам'яті і викликаючи загальне старіння мозку. Сіль, втім, у великих кількостях і зовсім є отрутою (Цікаві факти про сіль).

-З 1701 по 1810 рік тільки на Ямайку і Барбадос для роботи на плантаціях цукрової тростини було завезено близько мільйона рабів з Африки.

-Найвище споживання цукру на душу населення зафіксовано в Бразилії.

-У Чехії встановлений пам'ятник цукру, а якщо точніше, то цукру-рафінаду. Цукор-рафінад у формі кубиків був винайдений в 1843 році саме в цій країні (Цікаві факти про Чехію).

-Тростинний цукор жовтуватого кольору, і він трохи корисніший, ніж буряковий, оскільки організм засвоює його швидше і легше.

-На даний момент 59% всього цукру в світі виробляється з тростини, 41% - з буряка.

-Цукор активно використовується при виготовленні пластмаси, вироблення шкіри, у фармацевтичній, тютюновій та інших нехарчових галузях промисловості.

-Найбільшу кількість цукру серед овочів і фруктів містять фініки - на 100 грам продукту припадає 33 грама білої речовини. Слідом зі значною різницею йде екзотичний джекфрут - 9,48 грам, на третьому місці знаходиться виноград кишмиш з 7,2 грамами цукру.

-Вперше описав цукор в 327 році до н. е. грецький історик Онесікріт, який супроводжував Александра Македонського в його індійському поході: «В Індії тростина дає мед без бджіл».

-Аж до кінця XVIII століття цукор вважався розкішшю, і його навіть називали «білим золотом».

-Синтезований цукрозамінник Лугдуне солодший традиційного цукру майже в 300 тисяч разів. Для того щоб зробити солодким чай потрібен всього 1 маленький кристалик, тоді як звичайного цукру знадобилося б мінімум 10 грамів. Кілограм цього замінника зробить нудотно-солодким олімпійський басейн. А інші цукрозамінники, аспартам і сахарин, були отримані абсолютно випадково, в ході спроб створити синтетичні ліки проти виразки.

-У Середньовіччі в Європі цукор вважався лікарським засобом і продавався в аптеках.

-Вважається, що пакетики з цукром придумав Бенджамін Ейзенштадт, власник кав'ярні в Нью-Йорку, щоб якось оптимізувати використання цукру за столами. Однак, не встигнувши запатентувати винахід, поділився своєю ідеєю з компаніями-виробниками, які відразу вхопилися за цю ідею.

-У деяких країнах, зокрема, в Бразилії та Індії, паливом, яке отримують з цукрових буряків, заправляють автомобілі. По факту це паливо є горючий спирт, нешкідливий для екології.

-Деякі плоди можуть виробляти свій власний цукор. Наприклад, в дозрілих бананах цукор утворюється в результаті розщеплення крохмалю, роблячи банани солодшими.

-Щорічно в світі виготовляється понад 110 мільйонів тонн цукру.

-Цукор є природним консервантом, що запобігає псуванню продуктів.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter