Написати коментар

 

Ми вживаємо цукор в їжу щодня, принаймні у звичайних умовах. Навіть якщо ви не їсте солодощі, цукор потрапляє у ваш організм з іншими продуктами, які ви їсте, адже він у досить великих кількостях міститься в більшості фруктів. 

 

Цікаві факти про цукор.

-У нашому організмі цукор розщеплюється на фруктозу і глюкозу, адже саме глюкоза забезпечує наш організм приблизно 50% всієї енергії, яку він споживає.

-Вперше в світі робити цукор навчилися люди на території сучасної Індії.

-У промисловій індустрії сировиною для виробництва цукру служать в основному або буряк, або тростина. З деяких інших рослин отримувати його також можна, але це набагато менш доцільно економічно.

-Цукор викликає викид гормону дофаміну в центрі задоволення вашого мозку, тому у багатьох людей формується справжнісінька залежність.

-Стебла цукрової тростини можуть досягати у висоту до 9 метрів.

-Схильність до непомірного споживання солодощів, судячи з результатів деяких досліджень, може передаватися у спадок.

-За останні два десятки років споживання цукру людиною збільшилася до майже 40 кілограмів на рік, оскільки він входить до складу більшості харчових продуктів.

-Надмірне споживання цукру викликає підвищення рівня інсуліну, що веде до більш високого ризику захворювання на рак.

-Цукор присутній в найнесподіваніших продуктах, причому в досить великих кількостях. Кетчуп і хліб містять досить багато цукру, як і багато соусів як традиційної, так і міжнародної кухні.

-Дослідження на щурах і людях показали, що споживання занадто великої кількості цукру впливає на мозок, потенційно завдаючи шкоди пам'яті і викликаючи загальне старіння мозку. Сіль, втім, у великих кількостях і зовсім є отрутою (Цікаві факти про сіль).

-З 1701 по 1810 рік тільки на Ямайку і Барбадос для роботи на плантаціях цукрової тростини було завезено близько мільйона рабів з Африки.

-Найвище споживання цукру на душу населення зафіксовано в Бразилії.

-У Чехії встановлений пам'ятник цукру, а якщо точніше, то цукру-рафінаду. Цукор-рафінад у формі кубиків був винайдений в 1843 році саме в цій країні (Цікаві факти про Чехію).

-Тростинний цукор жовтуватого кольору, і він трохи корисніший, ніж буряковий, оскільки організм засвоює його швидше і легше.

-На даний момент 59% всього цукру в світі виробляється з тростини, 41% - з буряка.

-Цукор активно використовується при виготовленні пластмаси, вироблення шкіри, у фармацевтичній, тютюновій та інших нехарчових галузях промисловості.

-Найбільшу кількість цукру серед овочів і фруктів містять фініки - на 100 грам продукту припадає 33 грама білої речовини. Слідом зі значною різницею йде екзотичний джекфрут - 9,48 грам, на третьому місці знаходиться виноград кишмиш з 7,2 грамами цукру.

-Вперше описав цукор в 327 році до н. е. грецький історик Онесікріт, який супроводжував Александра Македонського в його індійському поході: «В Індії тростина дає мед без бджіл».

-Аж до кінця XVIII століття цукор вважався розкішшю, і його навіть називали «білим золотом».

-Синтезований цукрозамінник Лугдуне солодший традиційного цукру майже в 300 тисяч разів. Для того щоб зробити солодким чай потрібен всього 1 маленький кристалик, тоді як звичайного цукру знадобилося б мінімум 10 грамів. Кілограм цього замінника зробить нудотно-солодким олімпійський басейн. А інші цукрозамінники, аспартам і сахарин, були отримані абсолютно випадково, в ході спроб створити синтетичні ліки проти виразки.

-У Середньовіччі в Європі цукор вважався лікарським засобом і продавався в аптеках.

-Вважається, що пакетики з цукром придумав Бенджамін Ейзенштадт, власник кав'ярні в Нью-Йорку, щоб якось оптимізувати використання цукру за столами. Однак, не встигнувши запатентувати винахід, поділився своєю ідеєю з компаніями-виробниками, які відразу вхопилися за цю ідею.

-У деяких країнах, зокрема, в Бразилії та Індії, паливом, яке отримують з цукрових буряків, заправляють автомобілі. По факту це паливо є горючий спирт, нешкідливий для екології.

-Деякі плоди можуть виробляти свій власний цукор. Наприклад, в дозрілих бананах цукор утворюється в результаті розщеплення крохмалю, роблячи банани солодшими.

-Щорічно в світі виготовляється понад 110 мільйонів тонн цукру.

-Цукор є природним консервантом, що запобігає псуванню продуктів.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter