Написати коментар
Сир

 

Ніхто не може точно сказати — де й коли був виготовлений перший у світі сир. Але, точно відомо, що цей продукт був дуже популярний ще в Стародавньому Єгипті і Стародавній Греції. Вважається, що сир почали виготовляти ще у восьмому тисячолітті до нашої ери, незабаром після того, як люди приручили диких овець. Але, стародавні греки були впевнені, що сир є даром богів. Згідно з грецькою легендою, богиня Артеміда пригощала цим делікатесом інших богів під час бенкетів. А потім рецепт сиру став відомий і людям.

 

Цікаві факти про сир

● В епоху Відродження в Європі вчені й лікарі раптом зробили сенсаційне «відкриття» — сир шкідливий для здоров’я. Причому, це переконання зберігалося досить довго. Тільки в XVIII столітті міф про шкідливість сиру для людського організму був розвінчаний.

Кількість сортів сиру, вироблених в усьому світі, підрахувати просто неможливо. Наприклад, у Франції їх приблизно 500, в Італії Приблизно стільки ж. Одного разу художник Сальвадор Далі сказав, що якщо в країні не виготовляється хоча б 50 сортів сиру і стільки ж сортів гарного вина, отже, країна дійшла до ручки. 

У багатьох сортах сиру утворюються характерні отвори. Вчені з’ясували причини цього явища — дірки утворюються через вуглекислоту, яка скупчуються в мікропорожнечі продукту. Від хімічного складу газу залежить і розмір дірок, наприклад, у швейцарському сирі «Емменталь» їх діаметр може досягати двох сантиметрів.

Світовим лідером за споживанням сиру на душу населення є Греція. У середньому кожен житель цієї країни споживає приблизно 27 кілограмів сиру на рік. Трохи поступається Франція — 24 кілограми. А ось середньостатистичний американець з’їдає за рік сиру вдвічі менше, ніж грек.
«Королем сирів» називають знаменитий італійський «Пармезан». Термін його дозрівання досягає декількох років. Щоби приготувати класичний «Пармезан», необхідно строго дотримуватися низки вимог. Наприклад, корови, з молока яких готується сир, мають їсти тільки натуральну траву й сіно. Будь-які кормові добавки заборонені.

Багато банків Італії охоче видають кредити фермерам під заставу цього елітного сиру.

На півночі Швеції виробляють унікальний сир із молока лосів. Тварин утримують на спеціальній фермі. З огляду на те, що щоденний надій від однієї лосиці не перевищує двох літрів, сир виробляється в обмеженій кількості. Вартість одного кілограма досягає 1 000 доларів, основними клієнтами є елітні ресторани.

Сировар із Франції Андре Симон є автором грандіозного літературного трактату «Про сирну справу». На складання трактату Симон витратив цілих 17 років, докладно описавши технологію приготування 839 сортів сиру.

Ковбасний сир винайшли в Шотландії. Таким способом шотландським технологам вдалося «відроджувати» зіпсований сир. У нього додавали олію й соду, підігріваючи цю суміш на водяній бані. Смак, ясна річ, був далеко не ідеальним, але такий сир можна було їсти, не побоюючись отруєння. 

Незвичайний сир виробляє британська компанія «Long Clawson Dairy». Він є найдорожчим у Великобританії. Річ у тому, що до складу цього сиру входять золоті пластівці. Навіть невеликий шматочок обходиться в пристойну суму. Незважаючи на це, виробники стверджують, що не страждають від браку замовників. На нього ціла черга з числа найбагатших людей планети, тому, знайти такий сир у вільному продажі — ціла проблема.

Французький сир «епуас» має такий різкий запах, що його заборонено перевозити в громадському транспорті. Проте, його дуже любив імператор Франції Наполеон Бонапарт. Центром виробництва цього сорту є містечко епуас у Бургундії, звідси й назва сиру. Виробництво сиру «епуас» до середини ХХ століття практично повністю припинилося. Для його порятунку в 1968 році був навіть організована «Профспілка захисту епуасу». Для виробництва сиру потрібне дотримання багатьох правил, причому, виготовляти його дозволено лише в деяких комунах Франції. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter